VGA girişli monitör için HDMI to VGA mı yoksa VGA to HDMI mı alınmalı?

Lotusep

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 144 Hz 1920x1080p Display Port ile kullandığım bir monitörüm var. Elimde fazladan eski bir monitör var fakat sadece VGA girişi var. Ekran kartımda VGA girişi yok. Ben bu monitörü kullanmak için dönüştürü almam gerekiyor.

Screenshot_2.png

Kartımın arka kısmında boş HDMI portları var.
Çok fazla giriş çıkış yazan satıcı var. HDMI to VGA mı almam lazım yoksa VGA to HDMI mı?
Almayı düşündüğüm ürün linki burada:

Doğru anlattım değil mi? Monitörün sadece VGA çıkışı/girişi var benim ekran kartımda HDMI var. Mavi VGA kablosunu ekrana diğer ucunu değiştiriciye, değiştiriciden çıkan HDMI'ı ekran kartına bağlayacağım. Fakat son bir soru olarak. 1920x1080 ekranım diğer ekran 1920x1080 olmak zorunda mı? 1920x1080 desteklediğini sanmıyorum. Sadece ikinci ekran olarak fazla bir işim varsa kullanacağım. Oyunları vesaire 1. ekranda 144Hz'de oynayacağım zaten.

Doğru anlattım değil mi? Monitörün sadece VGA çıkışı/girişi var benim ekran kartımda HDMI var. Mavi VGA kablosunu ekrana diğer ucunu değiştiriciye, değiştiriciden çıkan HDMI'ı ekran kartına bağlayacağım. Fakat son bir soru olarak. 1920x1080 ekranım diğer ekran 1920x1080 olmak zorunda mı? 1920x1080 desteklediğini sanmıyorum. Sadece ikinci ekran olarak fazla bir işim varsa kullanacağım. Oyunları vesaire 1. ekranda 144Hz'de oynayacağım zaten.

Kasadaki HDMI girişine takıp VGA'yı kabloya bağlayacaksın

Geri
Yukarı