VGA ışığı yanıyor ve ekran kartında siyahlık var

Abdulkadir erdem

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, görüntü alamıyorum ve nedeni çok büyük ihtimalle ekran kartı. Çünkü anakartta VGA ışığı sürekli yanıyor. Ekran kartının üzerinde yamuk, çizik, ezik vs. gibi kullanıcı hataları yok fakat incelerken böyle bir şey dikkatimi çekti:

IMG_20210123_021900.jpg

Bu siyahlık nedir arkadaşlar? Ürün fabrika çıkışı olarak mı bu şekilde, yoksa kullanıcı hatası mı? Montajını yaparken hiçbir şekilde zorlama veya yanlışlık yapılmadı fakat bu dikkatimi çekti. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartı sokete sabitlemek için kullanılan pin kilidi. Bir devreye bağlı değil yanmış olabileceğini sanmıyorum. Sistemi onboard olarak açabiliyor musunuz?

O gösterdiğiniz bir sorun olması imkansız. Onu oradan kesip alsanız bile kart çalışır, sorun başka bir yerde olmalı. Ekran kartının üzerindeki diğer portları denediniz mi? DVI, HDMI vb gibi?

Kartı sokete sabitlemek için kullanılan pin kilidi. Bir devreye bağlı değil yanmış olabileceğini sanmıyorum. Sistemi onboard olarak açabiliyor musunuz?
İ3 10100f kullanıyorum dahili grafik kartı bulunmuyor içinde, kartı didik didik inceledim yamuk ezik kırık vs montaj sırasında doğan kullanıcı hatası denilecek bir durum yok.
O gösterdiğiniz bir sorun olması imkansız. Onu oradan kesip alsanız bile kart çalışır, sorun başka bir yerde olmalı. Ekran kartının üzerindeki diğer portları denediniz mi? DVI, HDMI vb gibi?
HDMI portunu ve dp portunu denedik, monitörde HDMI ve dp girişi tek olduğu için başka bir portu deneme şansına ulaşamadık.
Benim gördüklerimde böyle bir siyahlık yok. Pek anlaşılmıyor ama yanmış gibi gözüküyor.
Hocam sistemi kullanmadım açılmadı bile, anakart servisteydi ve parçaları teker teker söküp kutusuna koyduk anakart gelene kadar.

Geri
Yukarı