VGA kablo ile 1920X1080 çözünürlük açılmıyor

cmguler

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar olabildiğince kısa yazacağım. VGA kablomun ucunun hemen arka kısmı aşınmış hafif teller falan çıkmış ama sorunsuz çalışıyor. Monitörümün yerel çözünürlüğü 1920x1080 onu da destekliyor sorun yok. Yine de sağlam kablo kullanayım dedim. Diğer sağlam VGA kabloyu taktım. Bilgisayar 1366x768 çözünürlükte çalışıyor. Ayarlarda görebildiğim maksimum çözünürlük 1600x1200 o da düzgün çalışmıyor zaten. 1920x1080 yapamıyorum. Bu durum neden olabilir? Şehrimdeki bilgisayarcılara sordum çözünürlüğün kabloyla alakası yoktur dediler. Yeni kablo alacağım aynı sorunu yaşarım diye korkuyorum.

Not: Sağlam VGA kabloyu 1366x768'lik monitörde kullanıyordum ondan çıkarıp yeni monitöre taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablodan olabiliyor, deneyebilirseniz yeni kablo ile deneyin.

Hocam ben de öyle düşünüyorum ama şehrimdeki bilgisayarcılar monitörün çözünürlüğü neyse VGA kablo o çözünürlüğü verir dedi.
Yeni kablo alacağım ama yeni VGA kablo aynı sorunu yaşatır diye korkuyorum. Hem kasada hem monitörde DVI giriş var. Sizce DVI kablo almak daha mı mantıklı? DVI kablo bu tarz bir sorun yaşatır mı?
Bir not daha elimde DVI-HDMI kablo var altın uçlu. Onu bir DVI to HDMI dönüştürücü satın alıp kullanabilirim. Sizce en mantıklısı hangisi?

Yeni konular

Geri
Yukarı