Çözüldü VGA kablosunu anakarta takınca görüntü verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrbbenkayn

Decapat
Daha fazla  
Normalde harici ekran kartı yokken dahili grafikten alıyordum görüntü harici ekran kartına geçince HDMI to VGA kullanmak zorunda kaldım bu da görüntü olarak bazen siyah ekran veriyor şimdi ben anakart a taksam VGA'yı 1050 Ti gözükür mü? Sebebim şu arada siyah ekran vermesi. HDMI to VGA'da sıkıntı olabilir mi?

Çözüm
Olmadı :( hmm peki kurtarmadan bu Windows başlangıç için ayar düzelt diye bir şey var onu uygulasam ne olur? Geliştiriciden. Sorunumu galiba buldum bu GeForce Experience diye bir şey var bu başlarken açılıyor ve siyah ekrana neden oluyor nasıl düzeltilir?

GeForce Experience'ı kaldırabilirsin driver güncellemelerini takip etmek için kullanılıyor o genelde. Kurulu olması zorunlu değil, onu programlardan kaldırıp dene bir de bakalım.
Dosyaları silmeden sıfırlama imkanım var mı? 600 GB dosya indirdim de oyun yani :D
Dosyalarımı sakla seçeneği ile sıfırlarsan dosyalarını kaybetmezsin. Ama Steam gibi bir yükleyici ile birlikte bu oyunlar indiyse sıkıntı olabilir. Arşiv olarak kurulum dosyalarını saklıyorsan silinmez.

Oyunlarını tekrar indirmen gerekecek muhtemelen ama aslında bir yöntem daha geldi aklıma.

DDU aracı ile ekran kartının driverını komple sıfırlayıp, tekrar kurmayı deneyebilirsin, bu da sorununu çözebilir bir ihtimal.

Olmadı :( hmm peki kurtarmadan bu Windows başlangıç için ayar düzelt diye bir şey var onu uygulasam ne olur? Geliştiriciden. Sorunumu galiba buldum bu GeForce Experience diye bir şey var bu başlarken açılıyor ve siyah ekrana neden oluyor nasıl düzeltilir?

Son düzenleme:

GeForce Experience'ı kaldırabilirsin driver güncellemelerini takip etmek için kullanılıyor o genelde. Kurulu olması zorunlu değil, onu programlardan kaldırıp dene bir de bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Açarken programı siyah ekran verdi 3 kere ve ortalarda siyah ekranda yani pembe sarı turuncu renkler oluştu kaldırdım ve deniyorum. Evet onla alakalı çıktı o lazım mı? Düzeldi teşekkürrler.

Açarken programı siyah ekran verdi 3 kere ve ortalarda siyah ekranda yani pembe sarı turuncu renkler oluştu kaldırdım ve deniyorum. Evet onla alakalı çıktı o lazım mı? Düzeldi teşekkürrler.
Yok gerekli değil temel driverlar kurulu olduğu sürece Geforce Experience'a pek ihtiyaç duyulmuyor. Sadece belli aralıklarda ekran kartının driver güncellemelerini NVIDIA'nın resmi sitesinden takip edip kurarsanız bir problem oluşturmaz.

Geri
Yukarı