VGA to HDMI Dönüştürücü Görüntü Kalitesini İyileştirir mi?

Konuyu hortlatıcam ama cevabı netleştirmek adına yazmak istedim @FantastikTürk e katılıyorum bende uzun bir süre VGA to HDMI kullandım kullanırken bile son zamanlarda görüntüdeki kalitesizliği görmeye başlamıştım vatan da gezinirken bir kablo gördüm VGA to DisplayPort ama diğer kablolardan farklı arada dönüştürücü yok direkt kablo tabii VGA ve DisplayPort farklı olduğu için yine görüntüyü dönüştürmesi gerekiyor ama diğer dönüştürücülere göre çok farklı monitörüme renk geldi ben eskiden saniyeler sonra görüyormuşum haberim yokmuş yani atıp tutmayın dönüştürücü fark etmez diye öyle bir şey yok ekran kartında ve monitörünüzde ortak bir giriş varsa onu kullanıcaksınız.

Konuyu hortlatıcam ama cevabı netleştirmek adına yazmak istedim @FantastikTürk e katılıyorum bende uzun bir süre VGA to HDMI kullandım kullanırken bile son zamanlarda görüntüdeki kalitesizliği görmeye başlamıştım vatan da gezinirken bir kablo gördüm VGA to DisplayPort ama diğer kablolardan farklı arada dönüştürücü yok direkt kablo tabii VGA ve DisplayPort farklı olduğu için yine görüntüyü dönüştürmesi gerekiyor ama diğer dönüştürücülere göre çok farklı monitörüme renk geldi ben eskiden saniyeler sonra görüyormuşum haberim yokmuş yani atıp tutmayın dönüştürücü fark etmez diye öyle bir şey yok ekran kartında ve monitörünüzde ortak bir giriş varsa onu kullanıcaksınız.

O ürünü bende arıyorum linkini bulursan atabilir misin?

@Pcustas Kasma derken? Neyin kasması olacak ki? Görüntüyü aktarıyor bu niye kasma yapsın? Ayrıca görüntü almak için aldığın cihazın görüntü gitmesi sorunu yapması zaten aşırı saçma olmaz mıydı?

Anlaşılmamış galiba. Monitör/ekran kartınızda gerekli giriş/çıkışlar yoksa elbette dönüştürücü kullanmak zorundasınız. Buna bir şey demiyoruz. Konu sahibi VGA ile bağlayabilirken dönüştürücü kullanırsam daha kaliteli görüntü elde eder miyim diye sormuş. Cevap tabii ki de hayır. Doğrudan VGA ile bağlamak yerine dijital dönüştürücü koyarsanız 1) genel görüntü kalitesi düşer. Renkler eskisi gibi olmaz, keskinlik azalabilir VS. 2) Dönüştürücünün kalitesine bağlı olmakla beraber gecikme olabilir. 3) 75HZ kullanamaz.

Ve bunu yan yana koyana kadar ya da gözünüz alışacak kadar dönüştürücü ile kullandıktan sonra orijinale geçerek bakmazsanız anlayamazsınız.

Kaldı ki konu sahibinin @XAKAVIR monitöründe DVI-D (DVI dijital) portu var. Analog VGA veya dönüştürücü ile Analog VGA'yı dijital HDMI'a çevirmesine gerek kalmadan DVI-D ile HDMI gibi daha kaliteli görüntü alabilir. Edit: Ekran kartında da DVI var yazıyor ama DVI-D mi DVI-A mı bilmiyorum. Portların resimini atarsa söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı