Vgk.sys mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

xab0n

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle bayramınız mübarek olsun.

Core 2 Quad Q9300 @2.50 GHz.
8 GB 667 MHz RAM.
GT 1030 2 GB (Darboğaz sorunu yaşıyorum "konu ile alakası yok sadece belirtmek istedim")

Sistem özelliklerim yukarıdaki gibi.
Minidump dosyası aşağıda.

valo hata.jpg

Yukarıdaki resimde de gözüktüğü gibi olduktan 2-3 saniye sonra bilgisayarım mavi ekran veriyor.

edc909ce-bc96-4ee9-9fab-c7222faa0be6.jpg

Minidump dosyasını paylaştım, umarım yardımcı olursunuz. Sabahtan beri uğraşıyorum çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberde bulunan servisleri kullanın. Mediafire da kullanabilirsiniz.

Vgk.sys hatasının nedeni Vanguard. Kernel düzeyde çalışışan bir yazılım olduğu için mavi ekran verebilir. Programı kaldırıp tekrar yüklemek sorunu çözebilir. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Gördüğüm başka bir hata ise "memory_corruption" hatası. Bellek hatasıdır. Sabit disk ve RAM`ler için test yapın. HDD/SSD için HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. HD Tune ile tarama yaparken Quick Scan kapalı olsun. Mevcut olan Minidump dosyalarını silin ve DISM aracını kullanın. Sistemde oluşan hataları düzeltebilir.

Bilgisayarım kötü olduğu için Windows Update'i kapatmıştım ancak baktığımda uzun bir süredir güncelleme yapmadığımı fark ettim saat 10 sularında güncelleme yapmaya başladım yaklaşık 2 saat oldu, halen beklemekteyim.
@peyazzenci sorunumu bir şekilde düzeltirsem buraya yazarım iyi günler.

@Yener K. çooook teşekkür ederim Windows Update'den sonra olmaz ise sizin söylediklerinizi yapacağım.

Maalesef sorun yaşayanlar fazla. Güncelleme ile düzelebilir.

@xab0n dostum boşuna update falan uğraşma her şeyi denedim yetmedi pc ye format attım o da yetmedi minidump kontrolu yaptım hiçbir faydası yok bu arada bende asus quad q kullanıyorum anakarta özel bi problem de yaratıyor olabilir

@peyazzenci evet aga sildim yükledim Windows'u güncelledim olmuyor yine de "vgk.sys" devam ediyor... Umarım kıza zamanda çözülür.
Valorant'tan başka çok da oyun oynamıyordum o da artık elimde değil.
Bu arada anakartım
ASUS P5G41tm l-X

Yeni konular

Geri
Yukarı