Çözüldü VGM bursu almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Kardeşim 2. sınıf öğrencisi ve sanırsam VGM bursu alabiliyornuş kazanırsa. Peki kardeşim VGM bursu alırsa benim İOKBS (PYBS) bursum kesilir mi? Bir de başvuru yaparken benim İOKBS bursum aile geliri olarak sayılır mı?

@Aurora1

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Buradaki şartlara göre ortaöğrenim bursu için kardeşlerden birinin daha VGM bursu almaması gerekiyormuş ki seninkisi VGM bursu olmadığı için sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum, başvuru yaparken sormakta fayda var yine de imkan varsa. Diğer şartlar da yazıyor orada, bakabilirsin istersen. Biraz karışıklar o yüzden takılırsan buraya yazabilirsin. ❤️

Buradaki şartlara göre ortaöğrenim bursu için kardeşlerden birinin daha VGM bursu almaması gerekiyormuş ki seninkisi VGM bursu olmadığı için sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum, başvuru yaparken sormakta fayda var yine de imkan varsa. Diğer şartlar da yazıyor orada, bakabilirsin istersen. Biraz karışıklar o yüzden takılırsan buraya yazabilirsin. ❤️

Çözüm

Kayseri Bölge Müdürlüğü şöyle bir yanıt verdi:
Başka bir burs alması durumunda Vakıflar Genel Müdürlük Bursu alamaz.
Sanırsam sıkıntı çıkmaz. Bir de MEB'e sormayı düşünüyorum. Benim bursum yanarsa sıkıntı. Teşekkürler.

Kayseri Bölge Müdürlüğü şöyle bir yanıt verdi:
Başka bir burs alması durumunda Vakıflar Genel Müdürlük Bursu alamaz.
Sanırsam sıkıntı çıkmaz. Bir de MEB'e sormayı düşünüyorum. Benim bursum yanarsa sıkıntı. Teşekkürler.
Seninkine bir şey olacağını düşünmüyorum çünkü başvuru yapacak kişi kardeşin. Sen zaten bu bursu sınava girerek kazandın o yüzden en fazla kardeşinin başvurusu kabul edilmez herhalde. 🤔

Geri
Yukarı