Rehber Victus 15-16 144Hz %45 NTSC ekranlar için renk optimizasyonu

sürekli MUX'u aktif mi etmek zorundayım sürekli?
Evet. NVIDIA ayarını kullanmak istiyorsan MUX aktif olması gerekli. MUX kapalı olacaksa AMD ayarını yapman gerekli fakat videodaki ayarı şu an yapmanı tavsiye etmem renkler daha kötü oluyor. AMD ayarını kendin deneyerekten doğru rengi ayarlayabilirsin.

Evet. NVIDIA ayarını kullanmak istiyorsan MUX aktif olması gerekli. MUX kapalı olacaksa AMD ayarını yapman gerekli fakat videodaki ayarı şu an yapmanı tavsiye etmem renkler daha kötü oluyor. AMD ayarını kendin deneyerekten doğru rengi ayarlayabilirsin.

MUX kapalı iken ama önceden yaptım NVIDIA ayarlarını kaydeder değil mi MUX açtığımda bir de nasıl daha kötü oluyor daha kötü oluyorsu konuyu sildirin hocam insanlar iyi olması için buldu konuyu.

MUX kapalı iken ama önceden yaptım NVIDIA ayarlarını kaydeder değil mi MUX açtığımda bir de nasıl daha kötü oluyor daha kötü oluyorsu konuyu sildirin hocam insanlar iyi olması için buldu konuyu.
MUX kapalıyken yaptığın ayar kaydeder fakat ayar MUX kapalıyken ekran ayarı AMD'e geçer kullanamazsın görüntü ayarlarını. Nvidia'da renk ayarı istiyorsan MUX açıp dahili GPU AMD devre dışı bırakman gerekli. MUX açtığında kim dedi sana kötü olduğunu? Ben AMD için atılan renk ayarı için bahsettim. MUX kapalı olduğunda dahili GPU AMD aktif olur görüntü ayarını AMD'den yönetirsin.

MUX kapalıyken yaptığın ayar kaydeder fakat ayar MUX kapalıyken ekran ayarı AMD'e geçer kullanamazsın görüntü ayarlarını. NVIDIA'da renk ayarı istiyorsan MUX açıp dahili GPU AMD devre dışı bırakman gerekli. MUX açtığında kim dedi sana kötü olduğunu? Ben AMD için atılan renk ayarı için bahsettim. MUX kapalı olduğunda dahili GPU AMD aktif olur görüntü ayarını AMD'den yönetirsin.

Ha AMD için kusura bakmayın bn yanlış anlamışım tamamdır hocam bir deneyeyim.

Herkese merhaba. Victus 16 sahibi olarak ekran panelinin hiçbir ayar yapılmadan ne kadar rahatsız edici olduğunu biliyoruz. Ancak belirli ayarlar ile bu durumu iyileştirebiliyoruz. Öncelikle bu rehber 144Hz %45 NTSC ekrana sahip Intel işlemcili cihazlar için. Ayrıca MUX aktif iken NVIDIA Control panelden yaptığımız ayarlar tüm cihazlar için geçerli.
Intel HD Graphics Control Center'i açıp ekran>renk sekmesine giriş yapıp aşağıdaki gibi düzenliyoruz:

Eki Görüntüle 2034535

NVIDIA Control panel için: (MUX'u aktif etmeniz gerekli.)
buradaki ayarları kendi zevkinize göre daha optimum hale getirebilirsiniz.
Kırmızı:

Eki Görüntüle 2034565

Yeşil:

Eki Görüntüle 2034566

Mavi:

Eki Görüntüle 2034567

Yaptım reiste mavi biraz baskın sanki bir bu yüzden fark var mı anlayamadım pek.

Son düzenleme:
Ha AMD için kusura bakmayın bn yanlış anlamışım tamamdır hocam bir deneyeyim.

Yaptım reiste mavi biraz baskın sanki bir bu yüzden fark var mı anlayamadım pek.

Maviyi 19 20 civarına düşürebilirsiniz göz zevkinize göre.

Düzelttim hocam elimde AMD'li cihaz olmadığı için YouTube'dan video paylaştım. Eğer sizin AMD için sağlıklı ayarınız varsa paylaşırsanız eklerim.

@yunusemre.yl AMD işlemciler için bir rehber yaptınız mı hocam? Paylaştığınız videodaki AMD işlemciler için renkten memnun olan var mıdır? Her ne kadar HP Victus 16'ın panelinden memnun olsam da böyle optimizasyon ayarı varsa denemenin daha güzel olacağını düşünüyorum. AMD Radeon Software güncellendi yeni ayarlar eklendi. Dinamik kontrast ayarı ve birçok ayar geldi. HP Victus 16'ın ekranına uygun ve güncel herkes tarafından sevilecek ayar varsa paylaşılabilir. Sanırım AMD işlemciler için paylaştığınız video IdeaPad Gaming 3 bilgisayarın ekranı, o bilgisayarın ekranı daha kötü gibi yorumlar vardı, 25ms gecikmesi olup ghosting çok fazla olduğu söyleniyordu.

Paylaştığınız AMD işlemcilerin için videodaki ayarı yaptım ekran hafif pembemsi hal aldı gibi.
MUX'a geçip NVIDIA ayarlarını yaptım pembemsi bir hal yok. NVIDIA renk ayarı ile ekran daha canlı ve parlak oldu bir de mavi ton arttı sanki. Fakat attığınız AMD ayarı masaüstüne sağ tıklayınca açılan pencere pembemsi, Windows klasöre sekme üstü çerçevesi menüsü açık gri olması gerekirken pembemsi, Chrome girince sekme açık mavi renk yerine pembe gibi ve forumun karanlık teması güneşte yanmış t-short kırmızısı gibi hafif yanıltıcı renk olmuştu bu yüzden HP Victus 16'ın AMD işlemcilere göre güncel videosu olursa daha iyi olacaktır.

Elimde AMD işlemcili bir cihaz olmadığı için deneyemiyorum hocam. Deneyen benimle paylaşan olursa eklerim. Ayrıca Intel içinde Arc Graphics Control'e geçildi onunla ilgili de bir güncelleme yapmayı düşünüyorum. Videodaki ayarların öyle bir sonuç vereceğini tahmin edememiştim moderatör arkadaşlar da yorumumu silebilirse iyi olur.

Hocam Ryzen işlemciler için YouTube'da %45 NTSC optimization diye arama yaparsanız bulabilirsiniz. Ayrıca kullanıp memnun kaldığınız ayar olursa bende rehbere eklerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
NVIDIA için ise MUX'u aktif etmeniz gerekli.

Videodaki ayarları AMD kullanan arkadaşlar yapmasınlar. Bizim panellerimizde sağlıklı sonuç vermiyormuş.

Son düzenleme:
Ayarlar lenovo loq 15IRH8 4060 Laptop için çok faydalı oldu. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Renkler baya canlı oldu.

Geri
Yukarı