İnceleme Karşılaştırma Victus 16 13500H 4050

Cihazın mı linkini istiyorsunuz?

Konudaki model bu.

Sağolun

Yaklaşık 2 gün önce Victus 16 7840HS +4060 modelini aldım suanlik gayet iyi değerler alıyorum uzun kullanımda ne olur onu zamanla gorucem.

@Artoria Pendragon hocam kafam çok karıştı.
Sürekli görüyorum limit limit limit..
Şimdi örneğin konu başlığındaki veya aşağıdaki (sadece örnektir.) 120 watt GPU HP ;
- Limit'e rağmen alınabilir bir laptop mudur?
- Limit neyi ne kadar etkiler?
- Bu limit denen şeyin hiç mi artısı yok?
- Yani HP bunu sırf laptopun performansı düşsün diye koymuyor heralde değil mi?

Bir türlü anlayamadım bu HP sorunsalını.
Monster'i yeni çözdüm. Şu konu sağ olsun. Monster laptop neden alınmaz?

Konu benim için önemli. HP meselesini de aradan çıkarmak istiyorum. Siz de yardımcı olabilirseniz sevinirim @Nizel G hocam.

Son düzenleme:
-Fiyatına göre değişir, bütçe kısıtlıysa evet.
-CPU'ya limitler atılıyor genelde, haliyle onu etkileyen şeyleri de etkiler. CPU performansı.
-Cihazı soğuk tutuyor, başka yok.
-Soğutma yetmediği için cihazın performansı kısılıp, dizayna uygun hale getirilmesi amaçlanıyor.

@655432

Hocam az daha yardım pls de aradan çıksın bu konu. Kafamdan atmak istiyorum artık.

Aynı işlemci aynı watt gpu ya sahip iki laptoptan HP de işlemci 45 watt ile limitlenmişse limitsiz işlemciliye göre ortalama FPS düşüşü ne kadar olabilir. Tahmini düşüncenizi yazsanız bile yeter.

Ben en azından 4050 ve altındaki GPU lu laptoplar açısından %5 ten fazla olmayacağını sanıyorum ama bu düşüncem gerçek bilgi ve tecrübeye dayanmıyor.

Acaba 4050 ve sütündeki mi deseydim ya? Bişeyler gene yanlış gibi geldi.

Şu anki 45W değerindeki coğu CPU 4060-4070 kadar kartları çok rahat besler, %1 değeri düşük olabilir belki onun dışında sabit 45W sunuyorsa sıkıntı olacağını sanmam. İşlemci ağırlıklı oyunlarda etki edebilir daha çok ona kıyasla.

TUF'ın Nitro 16'yı geçtiğini görünce benim anlık yüz ifadesi. @Artoria Pendragon güzel karşılaştırma olmuş bu arada hocam. Victus'un değil tüm giriş seviyelerinin böyle limitli olduğunu görmüş olduk. i5 12500H Nitro'ya kaybetmese i5 13500H Victus iyiydien azından Nitro 16'yla hemen hemen aynı performansı vermiş.

Dosya Ekleri

• images.jpeg.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…