Victus 16 7Z591EA laptopta MUX var mı?

Arkadaşlar MUX'u bu kadar küçültmeyin gözünüzde, 4050 zaten çok iyi kart değil MUX olmayınca çok daha kötü oluyor. GTA 5 Ultra ayarlarda 45-60 FPS görebiliyorsunuz, MUX olan cihazdaysa 80-110 arası.

CPU temelli oyunlar dışında bu kadar artış olmuyor.

Sadece işlem gücü yönünden değil, bellek hızlarından dolayı da fark ediyor hocam.

iGPU aradan cikinca islemci gücünü tamamen CPU tarafına aktarıyor, ekstra olarak sıcaklık düşüyor iGPU çalışmadığını için. Bu bile FPS'i etkiliyor MUX tarafında. Bellek MUX olmadan da etkiliyor.

RTX 3000 serisi ekran kartlarda mux switch ile gücü tam anlamıyla ekran kartında toplayabilir evet ama yeni RTX 4000 serisinde 140W 4050'in bile test videolarından max 85W çektiğini düşünürsek dediğiniz gibi çok fark yok. Rekabetçi oyunlar pek oynamıyorum demiş zaten. AAA oyunlarda %5-10 fps falan oynar tahminimce.

iGPU aradan cikinca islemci gücünü tamamen CPU tarafına aktarıyor, ekstra olarak sıcaklık düşüyor iGPU çalışmadığını için. Bu bile FPS'i etkiliyor MUX tarafında. Bellek MUX olmadan da etkiliyor.
Benim deneyimlerim tam tersi yönde, RTX'e geçince CPU coşuyor hocam. iGPU diğerine göre daha limitli olduğu için CPU'nun tamamına zaten gerek kalmıyor.

RTX 3000 serisi ekran kartlarda MUX Switch ile gücü tam anlamıyla ekran kartında toplayabilir evet ama yeni RTX 4000 serisinde 140W 4050'in bile test videolarından Max 85W çektiğini düşünürsek dediğiniz gibi çok fark yok. Rekabetçi oyunlar pek oynamıyorum demiş zaten. AAA oyunlarda %5-10 FPS falan oynar tahminimce.

Dostum MUX olmayan i5 RTX 4050 Victus GTA 5 testi ile TUF GTA 5 testini izlemeni tavsiye ederim.

Aynı şeyi söylemiş zaten. Nasıl tam tersi oluyor deneyimleriniz.

iGPU olmayınca işlemci daha az ısınıyor demiş. Size aksi bir şey söylememişki.

Benim deneyimlerim tam tersi yönde, RTX'e geçince CPU coşuyor hocam. iGPU diğerine göre daha limitli olduğu için CPU'nun tamamına zaten gerek kalmıyor.

AAA oyunlar için MUX zaten cok etkilemiyor, RT teknolojisi AAA oyunlarda var zaten. iGPU aradan cikinca yine performans artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı