Victus 16 kapalıyken şarj azalıyor

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Merhaba. Hızlı başlatma ve kapalıyken portu besleme özellikleri kapalı olmasına rağmen gece boyunca %6 civarı şarj azalıyor. Bilgisayarı kapatınca sadece fare ve Ethernet kablosu takılı oluyor. Sorunumu nasıl çözebilirim?

Bu bilgisayarların bios'u çok problemli üstelik advanced bios kilitli. Belirli bir tuş kombinasyonuyla giriliyormuş ama son bios update'i ile onu da değiştirmişler. Muhtemelen biosun ayrıntılı ayarlarından yapılıp save edilmesi lazım fakat oraya giremiyoruz

Bu bilgisayarların BIOS'u çok problemli üstelik Advanced BIOS kilitli. Belirli bir tuş kombinasyonuyla giriliyormuş ama son BIOS Update'i ile onu da değiştirmişler. Muhtemelen BIOS'un ayrıntılı ayarlarından yapılıp save edilmesi lazım fakat oraya giremiyoruz.

Hala bir kombinasyonla açılıyorsa buluruz. BIOS'ta tam olarak hangi ayar bunu etkiliyor acaba? Çok can sıkıcı durum.

Hala bir kombinasyonla açılıyorsa buluruz. BIOS'ta tam olarak hangi ayar bunu etkiliyor acaba? Çok can sıkıcı durum.
Bence yine aynı ayar, fakat belki advanced mod açıkken save etmek lazımdır. Yani belli ki biz değiştiriyoruz sonra fabrika ayarına arkada geri dönüyor bu.

Ben bu sorunu yaşamıyorum bu arada geceleri genelde her şeyi çektiğim için, muhtemelen bende de aynı problem vardır.

Windowsta bilgisayar kapanınca usb gücünün kapanması için bir ayar vardı onu da kontrol edin belki oradan kapatmak çare olabilir.

Bence yine aynı ayar, fakat belki Advanced mod açıkken save etmek lazımdır. Yani belli ki biz değiştiriyoruz sonra fabrika ayarına arkada geri dönüyor bu.

Ben bu sorunu yaşamıyorum bu arada geceleri genelde her şeyi çektiğim için, muhtemelen bende de aynı problem vardır.

Windows'ta bilgisayar kapanınca USB gücünün kapanması için bir ayar vardı onu da kontrol edin belki oradan kapatmak çare olabilir.

Onu denedim fakat işe yaramıyor. Bütün kabloları çekip denemiştim, garip bir şekilde yine azalıyordu. Yarın teknik servisten bilgi almaya çalışacağım.

Onu denedim fakat işe yaramıyor. Bütün kabloları çekip denemiştim, garip bir şekilde yine azalıyordu. Yarın teknik servisten bilgi almaya çalışacağım.
Bilgi aldığınızda haber ederseniz sevinirim. Benim victusun da garip sorunları var anlam veremediğim (usb portuna ses kartı takınca ground loop gürültüsü çevirmesi, 2. slota taktığım ssd'yi ilk açılışta görmeyip restart atınca görmesi gibi), belki genel bir üretim hatası veya sorunlu anakart serisi falan var diyecek olurlarsa ben de servise göndereyim. Sizin probleminizin aynısı var mı diye test etme fırsatım olmadı ama herkes yaşamış neredeyse bu sorunu sanırım, bir sürü konu açılmış forumda bununla ilgili

Geri
Yukarı