Video izlerken aşağı inen hareketli çizgi

Chillinpunch

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar aranıza bende katılmış bulunmaktayım. Şimdiden bu forumda iyi vakit geçirceğime inanıyorum. Sorunuma gelicek olursak;
Packard Bell EasyNote TS11HR modelini kullanmaktayım. Ekran kartı modelim Nvdia 540M şuan tamamen güncel. Çok değil 2, 3 ay önce farkettim bu sorunu ne zaman video, film izlemeye kalksam ekranda yatay bir çizgi özellikle hareketli sahnelerde yukarıdan aşağı doğru ekranı tarıyormuş gibi hareket ediyor. yani ekranın belli bir bölgesinde oluşan bir çizgi değil bu devamlı hareket ediyor. Ekran kartından olduğunu sanmıyorum. SS almaya çalıştım ama ss alınca gözükmüyor bu çizgi ve bu çok sinir bozucu gözüküyor. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

LED monitörde sorun olabilir. Ekran kartı HZ ayarını yükselt, 1024x768 yapıp dene. Bunlarla düzelmez ise Servisi varsa servise gönder senin yapabileceğin birşey yok. Eğer garantisi bitmiş ise Monitör kalıbını çıkarıp içindeki kablo ve film kağıdında çizik veya kopuk varmı kontrol et. Bağlantı yerlerini kontrol et takıp çıkarılabilecek yerler varsa çıkar ve iyice tak.

Bana göre sorun Ekran kartında değil eğer öyle olsa idi 1.resimde de kendini bi şekilde belli ederdi veya mavi ekran en azından verirdi.
Monitör veya Bağlantı kablolarında sorun var çoğunlukla. Leptopun wireless display özelliğine sahip eğer yakınında Wireless özelliğine sahip bir Tv veya monitör varsa onda dene eğer onda da aynı sorunu yaşarsan bu sefer ekran kartında diyebilirim sorun.

Bana göre sorun Ekran kartında değil eğer öyle olsa idi 1.resimde de kendini bi şekilde belli ederdi veya mavi ekran en azından verirdi.
Monitör veya Bağlantı kablolarında sorun var çoğunlukla. Leptopun wireless display özelliğine sahip eğer yakınında Wireless özelliğine sahip bir Tv veya monitör varsa onda dene eğer onda da aynı sorunu yaşarsan bu sefer ekran kartında diyebilirim sorun.

İyi okuman gerek. İlk ve ikinci resim Screenshot...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı