Video izlerken işlemci sıcaklığı 100 dereceye ulaşıyor

halobkink

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bugün PC'yi temizlemek için içini açtım, ondan sonra işlemci fanını da çıkardım arkasını temizlemek için. Temizledikten sonra kapadım ama YouTube'da video izlerken PC aniden donuyor, monitör no signal diyordu. Ben de işlemci sıcaklığını öğrenmek için uygulama indirdim, arkada Chrome ve Discord açıkken 50-60 video izlerken 90-80-100 oluyor, sonra PC kapanıyor. Termal macun yenilemem mi lazım yoksa başka bir sorun mu var?

Ekran Alıntısı.PNG

Bir de PC'yi açtığım gibi dereceye bakıyorum 68-65 oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bugün PC'yi temizlemek için içini açtım, ondan sonra işlemci fanını da çıkardım arkasını temizlemek için. Temizledikten sonra kapadım ama YouTube'da video izlerken PC aniden donuyor, monitör no signal diyordu. Ben de işlemci sıcaklığını öğrenmek için uygulama indirdim, arkada Chrome ve Discord açıkken 50-60 video izlerken 90-80-100 oluyor, sonra PC kapanıyor. Termal macun yenilemem mi lazım yoksa başka bir sorun mu var?

Eki Görüntüle 874508

Bir de PC'yi açtığım gibi dereceye bakıyorum 68-65 oluyor.
Termal macun sürdünüz mü?

termal macunsuz işlemci takılmaz. MX-4 ya da MasterGel alabilirsiniz.
yeni işlemci almadım Pcyi 6 7 yıl önce aldım işlemci fanını hiç arka tarafını temizlemedim temizlemek için çıkardım macun vardı ama kurumuştu galiba fanı tekrardan çıkartıp takıcam sorun devam ederse macun alıcam
Fan'ı tam oturtamamış olabilirsin. Tekrar çıkart-tak yap.

Aynende öyle olmuş fanı 2 3 kere daha takıp çıkardım yine devam etti Technopat'ın yaptığı videoyu izledim detaylıca aynılarını uyguladım ve daha dikkatli taktım şu an arkada Valorant ve Discord açık 60 70 75 arası gidiyor 80 görmüyor bile birazdaha düşük olabilirdi termal macunu 6 7 yıldır yenilemiyorum.

Son düzenleme:
Sorunun devam etmesini beklemeyin. Yoğun kullanımda senede bir termal macun değişimi önerilir, 7 yıldır değişmeyen macun artık kireç gibi yapışmıştır oraya. Detaylı temizlik yapın, bu şekilde zarar veriyorsunuz sisteme.

Geri
Yukarı