Video izlerken laptop donup kalıyor

Hamza78

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia Geforce RTX 3050 , AMD Ryzen 7 5800h , 16 gb ram
Laptopuma bu gece temiz reset attım düzelir umuduyla. Ama ne maalesef az önce sorunu yeniden yaşadım dünyam başıma yıkıldı sorunun kaynağı ne olabilir video izlerken donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum tek yapabildiğim kapama tuşuna 7 saniye basılı tutup kapatmak.

Videoları tarayıcı üzerinden izlediğinizi varsayıyorum, tarayıcı RAM belleğe yüklenir. RAM belleklerle arıza olabilir. Tabii veri okuma işi de var onu da HDD'den çeker. Bu iki parçayı kontrol edin lütfen.

Videoları tarayıcı üzerinden izlediğinizi varsayıyorum, tarayıcı RAM belleğe yüklenir. RAM belleklerle arıza olabilir. Tabii veri okuma işi de var onu da HDD'den çeker. Bu iki parçayı kontrol edin lütfen.

Nasıl?

HDD'yi HDD Sentinel programı ile sağlığını kontrol edin.
RAM belleği söküp farklı bir sokete takın, veya farklı bir RAM ile deneme imkanınız var ise deneyin.

RAM belleği söküp farklı bir sokete takın, veya farklı bir RAM ile deneme imkanınız var ise deneyin.

Laptopta olduğum için RAM'e işlem yapabileceğimi sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Microsoft community de paylaşılan böyle bir video buldum bunu uygulamaya çalışacağım.

CMD mdsched komutuyla tarama yapıyorum.

Hata bulamadı.

Ayrıca HDD değil de SSD kullanıyorum.

Yine de o program iş yapar mı?

Önemli bir şey daha fark ettim PC açılırken şifre yeri gelmeden önce 0.1 saniyelik bir mavi keran görüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı