Video izlerken veya oyun oynarken ekranda yırtılma

KorkusuzPatates

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle vakit ayırıp sorunumu çözmeye yardımcı olacağınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Sorunum oyunlarda ekranı aşağı yukarı hareket ettirdiğimde mesela moba lol, dota2 tarzı oyunlarda yatay bir çizgi olarak dalgalanma oluyor. Bu çizgi herhangi bir renk ile belirli değil en iyi benzettiğim örnek dalgalanma deniz dalgalanması gibi. Bu sorunu ilk önce oyunlarda yaşadığımı fark ettim daha sonra canlı yayın platformlarından oyun yayınları izlediğimde yayın, video izlerken de bu sorunu yaşadığımı anladım. Sorunumu 2-3 gündür araştırarak çözmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. lol oyununda görüntü kısmında dikey senkronizasyonu bekle diğer bir seçenek var o seçeneği açtığımda biraz azaldığını fark ettim fakat sorunum hala devam ediyor. Sorunumun ekran kartı ayarları ya da windows 10 ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Denediğim çözümleri ve bilgisayar parçalarını alt kısıma ekliyorum.

Ekran kartı: ASUS DUAL Radeon RX580
Monitör: C24FG73FQM ( 1ms 144 Hz AMD FreeSync Uyumlu )
İşlemci: AMD RYZEN 5 1600 3.6/3.4GHz 12NM
SSD: TOSHIBA OCZ 240GB TR200
RAM: Adata XPG Spectrix D60G 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz ( 2 Adet )
Kasa - Güç Kaynağı: CORSAIR SPEC-DELTA 550W 80+

Denediğim çözümler
DisplayPort kullanıyorum HDMI kablosu ile denedim.
Bilgisayara format attım.
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip önerilen en güncel sürümünü yükledim.
Anakart BIOS F60e güncel.
Ekran kartı ayarlarını kurcaladım internetden önerilen ayarları vesaire denedim belki yapmadığım bir şey vardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı