Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
Bugün aldığınız mavi ekranı atmadınız galiba. Pardon mesaj birleştiği için fark edemedim. Kusura bakmayın.

Hemen format atmayın o zaman.

Diğer gelecek minidump dosyasına bağlıyız artık.

Bugün aldığınız mavi ekranı atmadınız galiba. Pardon mesaj birleştiği için fark edemedim. Kusura bakmayın.

Çok teşekkürler haber veririm size.

Az önce abim görmüş bilgisayar siyah ekran olup kendini yeniden balşatmış ama mavi ekran özetine düşmemiş mavi ekran değildi sanırım sistem boştaydı ama sadece Discord ve Steam açıktı mutfağa yemek yemeye gittim geldiğimde Discord kapalıydı masaütüydü abime sordum dediğim gibi siyah ekran olup kendini başlattı.
Çok teşekkürler haber veririm size.

Az önce abim görmüş bilgisayar siyah ekran olup kendini yeniden balşatmış ama mavi ekran özetine düşmemiş mavi ekran değildi sanırım sistem boştaydı ama sadece Discord ve Steam açıktı mutfağa yemek yemeye gittim geldiğimde Discord kapalıydı masaütüydü abime sordum dediğim gibi siyah ekran olup kendini başlattı.
@Ted Kaczynski

4-5 gün gözlemleyin. Eğer mavi ekran alırsanız kesinlikle minidump dosyanı paylaş.

Bugün 1 tane 10 GB oyun indirdim mavi ekran vermedi hadi hayırlısı olsun bugün 1 kere bile vermedi gelişme var.
4-5 gün gözlemleyin. Eğer mavi ekran alırsanız kesinlikle minidump dosyanı paylaş.

Az önce yine mavi ekran hatası verdi. Minidump7 - Google Drive
@Ted Kaczynski

Bu konu çok uzadı be. :D

Düzenlediğinde keşke bana bildirim gelse.

ASUS yeni BIOS çıkartmış. :D

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı sorun oluşmuş gözüküyor. Çünkü NVIDIA 2 Aralık günü yeni sürücü çıkartmış. Galiba her zaman sürücü güncel olması gerekiyor. DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim sürücüyü indir.

Gereksiz olacak gibi ama "sfc /scannow" tekrar uygulayın. Zarar gelmiyor hem düzeltiyor.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Bu konu çok uzadı be. :D

ASUS yeni BIOS çıkartmış. :D

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı sorun oluşmuş gözüküyor. Çünkü NVIDIA 2 Aralık günü yeni sürücü çıkartmış. Galiba her zaman sürücü güncel olması gerekiyor. DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim sürücüyü indir.

Gereksiz olacak gibi ama "sfc /scannow" tekrar uygulayın. Zarar gelmiyor hem düzeltiyor.

tamamdır teşekkürler
Bu konu çok uzadı be. :D.

ASUS yeni BIOS çıkartmış. :D.

Merhabalar az önce yine mavi ekran verdi fakat bir şey fark ettim dün bilgisayarı açtıktan 5 dakika sonra mavi ekran verdi bugün de bilgisayarı açtıkan 5 dakika sonra falan mavi ekran verdi bilgisayar açıldıktan 5 dk sonra veriyor ama gün içi bir daha vermiyor. Minidump8 - Google Drive
@Ted Kaczynski

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş. Eğer güncelleydiyseniz bence sıkıntı etmenize gerek yok diye düşünüyorum.

Az önce bilgisayarı açtıktan 1 saat sonra mavi ekran verdi canlı dersteyken mavi ekran verdi.
Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş. Eğer güncelleydiyseniz bence sıkıntı etmenize gerek yok diye düşünüyorum.

Zaten ekran kartı sürcüsü en güncel bende anlamadım neden verdiğini.

Oyun oynarken falan vermiyor günde 1 defa mavi ekran veriyor bir daha vermiyor.

Geri
Yukarı