Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
Artık RAM'lerden şüphelenmeye başladım. O zaman emin olalım. Memtest86 testi yapın. Sonuçları paylaşın.
Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

BIOS güncelleyin. Üstte belirtmiştim galiba.

Tamamdır teşekkürler.
Artık RAM'lerden şüphelenmeye başladım. O zaman emin olalım. Memtest86 testi yapın. Sonuçları paylaşın.
Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

BIOS güncelleyin. Üstte belirtmiştim galiba.

Yine mavi ekran verdi sıkıldım artık :D.https://drive.google.com/drive/folders/1F0FVlP4aH8vr0t-rR66Rtxm5hk5HebhA?usp=sharing
Tamamdır teşekkürler.

Yine mavi ekran verdi sıkıldım artık :D.https://drive.google.com/drive/folders/1F0FVlP4aH8vr0t-rR66Rtxm5hk5HebhA?usp=sharing
@283156

Bir tanesi ekran kartı sürücüsü ile alakalı olmuş.

BIOS güncelleyin.

"DISM" rehberini uygula.
[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Memtest86 testi yapın. Emin olmak için istiyorum sadece. Kesin RAM'lerde hata var diye düşünmüyorum. Bu kadar uzun süre boyunca mavi ekran verince şüphelendim.
Ram testi yaptım sıkıntı yok bios güncellemek için biraz tedirginim bu hafta yaşadığım yerde hava yağmurlu şimşek falan çakıyor hiç belli olmaz biosdayken sıkıntı olmasın sonra 😂

RAM'lerde sorun yoksa iyi. O zaman şu an BIOS güncellemeyin sonra başımız yanar.

Şu an minidumplarda başka bir sorun göremedim ve anlayamadım. :/

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaşmaya devam edin. Artık konu gerçekten çok uzamaya başladı.

RAM'lerde sorun yoksa iyi. O zaman şu an BIOS güncellemeyin sonra başımız yanar.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaşmaya devam edin. Artık konu gerçekten çok uzamaya başladı.

Aynen RAM'lar de sorun yok teşekkürler yardımınız için sanırsam bir tane sürücü sürümü eksik ondan dolayı böyle uğraştiriyor çok ufak bir şeyin sürümü eski ondan uğraştırıyor diye düşünüyorum.

@283156 attığım resimlere bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• IMG_20201209_115425.jpg
    IMG_20201209_115425.jpg
    453 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20201129_124442.jpg
    IMG_20201129_124442.jpg
    118,8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20201201_192439.jpg
    IMG_20201201_192439.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 31
Aldığınız mavi ekranın minidump dosyalarını paylaşın. Resimlerle pek bir şey anlayamam.

Mesajı düzenleyince keşke bana bildirim düşse.

Keşke dün gece Windows güncellemesi geldi güncelledim NVIDIA ekran kartı güncellemesi geldi GeForce Experience ile onu güncelledim bugün mavi ekran vermedi hiç vermedi hadi hayırlısı.
@283156

Geri
Yukarı