Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş gibi.

BIOS güncelleyin.

Az önce canlı ders uygulamasında iken toplam 3 defa mavi ekran verdi. Bir ders 30 dakika 30 dakika da 3 defa mavi ekran verdi. Çok garip, oyun oynarken falan hiçbir sorun yok ama canlı ders ve video izlerken mavi ekran veriyor.

1 haftadır mavi ekran almıyorsunuz galiba. Gelişme var gibi.

Tam olarak sorunu oluşturan şeyi bulamadım.

Uygun olduğunuz zaman BIOS güncelleyin.

"sfc /scannow" ve "DISM" komutlarını tekrar uygulayın. Bozuk veya eksik dosya varsa düzeltisin diye yaptırıyorum.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Bir tanesini Steam kullanırkene almışsınız. :D
1609747942401.png

1 Haftadır mavi ekran almıyorsunuz galiba. Gelişme var gibi.

Tam olarak sorunu oluşturan şeyi bulamadım.

Uygun olduğunuz zaman BIOS güncelleyin.

"Sfc /scannow" ve "DISM" komutlarını tekrar uygulayın. Bozuk veya eksik dosya varsa düzeltisin diye yaptırıyorum.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Bir tanesini Steam kullanırkene almışsınız.:D.
Eki Görüntüle 815589

Sistem delirdi vallahi ya sıkıldım artık :D şunu fark ettim sistem boşta iken veriyor yük altındayken mavi ekran vermiyor böyle ben oyun oynamayı seven biriyim pazar günü sabah 10 gibi başlıyorum oyuna akşam 11 gibi falan çıkıyorum oynadığım oyuna GTA V Ultra ayarlarda oynuyorum oyun oynarken hiçbir sorun yok ama sistem boşta çalışırken kafayı yiyor sanki bana oyun getir ben oyun oynamak istiyorum diyor bilgisayar :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı