Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan Rovz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 582
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rovz

Femtopat
Merhaba.
En son 1 sene önce formattan sonra mavi ekran hatası alıyordum. Ekran kartın bozuk dediler ama OCCT ile test ettiğimde sorun yok diyordu program. Ben de değişmedim ekran kartını çok bütçem olmadığı için. Sonra bilgisayara tekrar format attım bu sefer mavi ekran hatası almamaya başladım. 1 senedir almıyordum ama yine başladı. Oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum. Valorant, Rainbow Six: Siege ve Fortnite oynarken mavi ekran hatası alıyorum. 1 saat falan önce DDU ile sürücüyü temizledim kurulum yaptım. Fortnite'a girdim denemek için biraz oynadım bu sefer PC siyah ekran verip kapandı. Neden sizce?

Minidump: Minidump – Google Drive

Çözüm
Bende ekran kartında olduğunu düşünüyorum ama şimdi düşününce hiç mantıklı gelmiyor 2 gündür mavi ekran vermiyordu bugün verdi oyun oynarken bozuksa 2 gündür neden vermedi onu tam çözemiyorum.

6 Kasım'daki dump dosyanda sürücün Haziran'dan kalma olarak gözüküyor. Bozuk bir karta sonradan güncel sürücü yükleyince kendine gelip 1 2 gün sorun çıkarmadığı da olabiliyor. (Bu sadece benim gördüğüm)

Sorun tekrar nüksediyor sonradan. Kart yine bozukluğuna devam ediyor. Bunun kartta olup olmadığını da PSU testi ile anlıyoruz. Eğer farklı bir PSU'da da sorum devam ediyorsa Kartı emekliye ayırıyorsun. Devam etmezse ve farklı PSU üzerinde sorun çıkmazsa PSU'yu emekliye ayırıyorsun ve sorun çözülüyor.
Sen durdurabiliyorsun. Dediğim gibi fatal error uyarısı verirse kendi durur test zaten. Ardından FurMark testi de yap.

25 dk Prime95 testi sonucu bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• 25dk prime95 test.png
    25dk prime95 test.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba tekrardan 4-5 dk arasında mavi ekran verdi FurMark testinde sıcaklık iyiydi ama mavi ekran verdi.

Önce farklı bir PSU ile test bilgisayarı. Sorun devam ederse sorun karttadır. Tabii bunun için yeni bir PSU almana gerek yok. Yedekte varsa onu kullan yoksa da yakın bir bilgisayar bayisinde test edebilirsin kartınla beraber.

Önce farklı bir PSU ile test bilgisayarı. Sorun devam ederse sorun karttadır. Tabii bunun için yeni bir PSU almana gerek yok. Yedekte varsa onu kullan yoksa da yakın bir bilgisayar bayisinde test edebilirsin kartınla beraber.

Bende ekran kartında olduğunu düşünüyorum ama şimdi düşününce hiç mantıklı gelmiyor 2 gündür mavi ekran vermiyordu bugün verdi oyun oynarken bozuksa 2 gündür neden vermedi onu tam çözemiyorum.

6 Kasım'daki dump dosyanda sürücün Haziran'dan kalma olarak gözüküyor. Bozuk bir karta sonradan güncel sürücü yükleyince kendine gelip 1 2 gün sorun çıkarmadığı da olabiliyor. (Bu sadece benim gördüğüm)

Sorun tekrar nüksediyor sonradan. Kart yine bozukluğuna devam ediyor. Bunun kartta olup olmadığını da PSU testi ile anlıyoruz. Eğer farklı bir PSU'da da sorum devam ediyorsa Kartı emekliye ayırıyorsun. Devam etmezse ve farklı PSU üzerinde sorun çıkmazsa PSU'yu emekliye ayırıyorsun ve sorun çözülüyor.

Çözüm
6 Kasım'daki dump dosyanda sürücün Haziran'dan kalma olarak gözüküyor. Bozuk bir karta sonradan güncel sürücü yükleyince kendine gelip 1 2 gün sorun çıkarmadığı da olabiliyor. (bu sadece benim gördüğüm)

Sorun tekrar nüksediyor sonradan. Kart yine bozukluğuna devam ediyor. Bunun kartta olup olmadığını da PSU testi ile anlıyoruz. Eğer farklı bir PSU'da da sorum devam ediyorsa kartı emekliye ayırıyorsun. Devam etmezse ve farklı PSU üzerinde sorun çıkmazsa PSU'yu emekliye ayırıyorsun ve sorun çözülüyor.

Anladım teşekkürler sizi de bayağı uğraştırdım kart zaten 5-6 senelik yenilemenin vakti gelmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı