Videolar Windows'ta titriyor ve akıcı değil

Dalessandro

Kilopat
Bütün tarayıcılarda ve hatta normal telefondan çekilmiş videolar dahil izlenen tüm videolarda akıcılık sorunu var. Özellikle yatay geçişin olduğu sahnelerde ekranda titremeye benzer şeyler oluyor. 1440p 165 Hz monitörüm ve RTX 4070 ekran kartım var. Oyunlar yağ gibi akıyor en ufak bir problem yok. Ama iş normal video izlemeye gelince sanki 20 Hz'de video izleniyormuş gibi oluyor.

Sorun monitörde değil çünkü monitörü uydu alıcısına bağladım akıcılık sorunu yoktu. Aynı şekilde TV'yi PC'ye bağladım akıcılık sorunu devam etti.

Bu sorun yüksek ihtimal Windows 11 kaynaklı olabilir. Monitörden çekilmiş örnek video atamıyorum çünkü anlaşılmıyor. Aşağıdaki linkte videoda yatay geçiş esnasında fotoğrafların siyah çerçeveleri sizde de titreme yapıyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video çok akıcı gibi değil zaten, arada kare atlaması yapıyor. Onu kastediyorsanız mobil, iPhone 12 Mini'de yapıyor.

Gözünüz 165 FPS'e alıştığı için de, Tvde'de Auto Motion gibi hareket bulanıklığı azaltma oluğu için de göremiyor ve de bu yüzden yüksek hertz’e alışmış olabilirsiniz. Bir de 60 FPS video açıp deneyin.

Video çok akıcı gibi değil zaten, arada kare atlaması yapıyor. Onu kastediyorsanız mobil, iPhone 12 Mini'de yapıyor.

Gözünüz 165 FPS'e alıştığı için de, Tvde'de Auto Motion gibi hareket bulanıklığı azaltma oluğu için de göremiyor ve de bu yüzden yüksek hertz’e alışmış olabilirsiniz. Bir de 60 FPS video açıp deneyin.
Dediğini anladım hocam ama öyle bir psikoz değil açıkçası :) Çünkü monitörü normal TV gibi uydu alıcısına takıp izlediğimde böyle akıcılık sorunu olmuyor. Ama ne zaman Windows'tan bir şey izlemeye kalksam o akıcılıktan eser yok.

Elimde yedek bir ekran kartı var onunla mevcut işletim sisteminde test yapacağım. Sorun hala devam ediyorsa suç Windows 11'e kalacak.

Dediğini anladım hocam ama öyle bir psikoz değil açıkçası :) Çünkü monitörü normal TV gibi uydu alıcısına takıp izlediğimde böyle akıcılık sorunu olmuyor. Ama ne zaman Windows'tan bir şey izlemeye kalksam o akıcılıktan eser yok.

Elimde yedek bir ekran kartı var onunla mevcut işletim sisteminde test yapacağım. Sorun hala devam ediyorsa suç Windows 11'e kalacak.
Tvlerdeki auto motion uydu alıcısında da çalışıyor hocam, zaten 30 fps videolar pek akıcı hissettirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı