Elektronik ViewSonic 23.8" VX2428 0.5ms 165Hz IPS 4.198,99 TL

Çok incelemesi vs. yok. G2412'nin muadili gibi.

Hayırlı olsun.
G2412 den daha düşük segment tir. Paneli yüksek ihtimal bu:

Konu sahibine teşekkürler. Ben ürünü sipariş ettim. Fakat almayı düşünen arkadaşlara ufak bir bilgilendirme yapmış olayım pivot değil bu model. Yani monitörü yan döndürme vs yok. Ve bir kullanıcı yorumunda “IPS Glow” sorunu olduğu yazılmış. Ben çok önemsemedim sipariş verirken gözü kararttım açıkçası. Bilerek almakta fayda var.

Konu sahibine teşekkürler. Ben ürünü sipariş ettim. Fakat almayı düşünen arkadaşlara ufak bir bilgilendirme yapmış olayım pivot değil bu model. Yani monitörü yan döndürme vs yok. Ve bir kullanıcı yorumunda “IPS Glow” sorunu olduğu yazılmış. Ben çok önemsemedim sipariş verirken gözü kararttım açıkçası. Bilerek almakta fayda var.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle hocam. 👍

27 inç büyüklükte 1080p önermiyorum ya. Daha önce kullandım, ekrandaki piksel yoğunluğundaki düşüklük canımı sıktı. 27 inç için en düşük 2k çözünürlük öneriyorum ben genelde.

IPS Glow olmayan hiç IPS panel kullanmadım şimdiye kadar. Ekran simsiyahken belli oluyor, bir de derecesi her monitörde aynı değil. Ama yine de VA'lardaki gölgelenme sorunu ve IPS'lerin renk doygunluğu nedeniyle yine de her zaman IPS alırım (Monitör için konuşuyorum TV'lerde durum çok farklı). Güzel günlerde kullanın. ☺️

Son düzenleme:
IPS glow olmayan hiç IPS panel kullanmadım şimdiye kadar. Ekran simsiyahken belli oluyor, bir de derecesi her monitörde aynı değil. Ama yine de VA'lardaki gölgelenme sorunu ve IPS'lerin renk doygunluğu nedeniyle yine de her zaman IPS alırım (monitör için konuşuyorum TV'lerde durum çok farklı). Güzel günlerde kullanın. ☺️

IPS monitörler glow konusunda kendini epey geliştirdiler. Son zamanlarda çıkan IPS paneller galiba daha az glow sunuyor. Tabii bir VA kadar hala başarılılar mı? O konuda hala emin değilim.

Son düzenleme:
2-3 güne gelir ama daha PC'yi almadığım için mecbur laptopa bağlayacağım. Laptopta sadece pixel testi yapabilirim. Ghosting yapamam çünkü 1.6 da bile 165FPS vermiyor maalesef.

1692526711820.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı