Viewsonic VX2257-MHD için kablo önerisi

hakfid

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Turkcell - Security Access Services Admin
Merhaba Technopat ailesi,

Ali ve Recep abi tarafından tanıtılan Viewsonic VX2257-MHD monitörünü aldım.
MSI R9 380 4G ekran kartım var. AMD FreeSync kullanmak istiyorum. Ancak bunun için Display Port bağlantısı gerekiyor. Fakat nereden, nasıl, ne tür bir kablo alacağımı bilemiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?
Çok teşekkürler.

Dark markasının kötü olduğunu ve zamanla görüntüde kaymalar, senkronizasyon bozukluklarına sebebiyet olduğunu belirtiliyor pek çok forumda. Bu sebeple farklı önerisi olan, hatta bizzak kendisi kullanıyor olup tavsiye edebilecek var mıdır?

Merhaba,
25.08.2016 tarihinde N11'den Viewsonic VX2457-MHD 23.6 1ms Hdmi+DP 1920x1080 monitörü aldım. Monitör doğrudan Ümraniye Penta'dan gönderilmiş çünkü firma Antalyadaydı. Monitör sıfırdı, viewsonic koruma bandı üzerindeydi. Monitörü kullanmaya başladığımda maalesef 1 tane pikselde sorun yaşadım.. köşede ölü piksel vardı. 4 piksel sonrası birebir değişim oluyormuş. Satıcıyla da irtibata geçtim onlarda dönüş yapacak .. Pazartesi veya salıyı bekliyorum. 25 tl n11 bonusu ile de dark dp kablo alacaktım ama dün Kadıköy'den flaxes marka dp to dp kablo aldım, çalışmadı. Bağlantı yok hatası alıyorum. Sonra forumda okudum kablo seçiyormuş monitör. Çok şaşırdım bu duruma. Bu özelliği için almıştım monitörü şimdi kullanamıyorum. Madem kablo seçiyor 25-30 tl pahalı olsaydı da içinden uyumlu dp kablosu çıksaydı. Flaxes kablo Dark ile bire bir aynı gözüküyor. Kablonun üzerinde ise " high speed hdmi cable 20275 style 80C 30 V VW-1 WRHH" yazıyor. Siz hangi marka kablo aldınız.Dark Kablonun üzerinde de benzer bir yazı var mı? 2 günde soğudum monitörden. 22" inca monitörümden pek farkı yok böyle kullanınca. Şimdiden Teşekkürler..

Technopat Viewsonic VX2457 video incelemesinde acaba hangi marka displayport kablo kullanıldı.. Normalde tak çalıştır olması gerekemez mi? Ekstradan bir ayar mı var? Çünkü display port takılı olduğu halde Monitörün menüsünden Display seçemiyorsun..

Son düzenleme:
Merhaba,
25.08.2016 tarihinde N11'den Viewsonic VX2457-MHD 23.6 1ms Hdmi+DP 1920x1080 monitörü aldım. Monitör doğrudan Ümraniye Penta'dan gönderilmiş çünkü firma Antalyadaydı. Monitör sıfırdı, viewsonic koruma bandı üzerindeydi. Monitörü kullanmaya başladığımda maalesef 1 tane pikselde sorun yaşadım.. köşede ölü piksel vardı. 4 piksel sonrası birebir değişim oluyormuş. Satıcıyla da irtibata geçtim onlarda dönüş yapacak .. Pazartesi veya salıyı bekliyorum. 25 tl n11 bonusu ile de dark dp kablo alacaktım ama dün Kadıköy'den flaxes marka dp to dp kablo aldım, çalışmadı. Bağlantı yok hatası alıyorum. Sonra forumda okudum kablo seçiyormuş monitör. Çok şaşırdım bu duruma. Bu özelliği için almıştım monitörü şimdi kullanamıyorum. Madem kablo seçiyor 25-30 tl pahalı olsaydı da içinden uyumlu dp kablosu çıksaydı. Flaxes kablo Dark ile bire bir aynı gözüküyor. Kablonun üzerinde ise " high speed hdmi cable 20275 style 80C 30 V VW-1 WRHH" yazıyor. Siz hangi marka kablo aldınız.Dark Kablonun üzerinde de benzer bir yazı var mı? 2 günde soğudum monitörden. 22" inca monitörümden pek farkı yok böyle kullanınca. Şimdiden Teşekkürler..

Technopat Viewsonic VX2457 video incelemesinde acaba hangi marka displayport kablo kullanıldı.. Normalde tak çalıştır olması gerekemez mi? Ekstradan bir ayar mı var? Çünkü display port takılı olduğu halde Monitörün menüsünden Display seçemiyorsun..
Kablonun üzerinde high speed hdmi cable 20275 style 80C 30 V VW-1 WRHH yazılı olduğunu ifade ediyorsun. HDMI cable yazıyor yani, DP olduğuna emin misin? Ben yurt dışından sipariş vermiştim DP kablosunu sorunsuz çalışıyor.

Giris cikis dp... Flaxes fdp-01.. Kodu bu.. Link verirdim ama yasak olabilir gibi.. Kabloyu actim zaten dandik duruyor.. Ama burada asil suc viewsonic in kablo koymamasi.. 25 30 tl pahali yap kablo koy... Dark siparis verdim gelecek yarin bir deneyecegim..

Merhaba Technopat ailesi,

Ali ve Recep abi tarafından tanıtılan Viewsonic VX2257-MHD monitörünü aldım.
MSI R9 380 4G ekran kartım var. AMD FreeSync kullanmak istiyorum. Ancak bunun için Display Port bağlantısı gerekiyor. Fakat nereden, nasıl, ne tür bir kablo alacağımı bilemiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?
Çok teşekkürler.

Aldığınız monitörü bende almayı düşünüyorum fakat monitörün kutusundan hdmı kablosu çıktımı ve monitör gerçekten windows ayarları, ekran yenileme sıklığında 75 hz seçeneği gözüküyor mu?

Aldığınız monitörü bende almayı düşünüyorum fakat monitörün kutusundan hdmı kablosu çıktımı ve monitör gerçekten windows ayarları, ekran yenileme sıklığında 75 hz seçeneği gözüküyor mu?
Evet HDMI kablosu çıkıyor. Gerçekten 75hz ve Freesync özelliği mevcut. Ancak Disploy Port kablosu bağlarsan FreeSync kullanabiliyorsun. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum görüntü ve ses olarak memnunum.

Bugün Dark 1.5 Metre DisplayPort Kablo ( v1.2 2160P altın Uçlu ) aldım ve çalıştı. Ancak kablolar birebir aynı. Dark kablonun da üzerinde aynı yazı var. Demek ki Dark'ın bağlantıları ya daha iyi ya doğru. Flaxes 1.8 m idi ve kablo ucunu açtığımda silikon ile bağlantı yapılmış ve çok dandikti. Üstelik Dark'tan daha pahalı idi. Dark kablo daha kısa.. Viewsonic alacaklar buna dikkat etsin.Ya yurtdışından kaliteli bir kablo alsın ya da dark marka alsın.. Çünkü başka markalar sıkıntı yaratmış.

Kablonun üzerinde high speed hdmi cable 20275 style 80C 30 V VW-1 WRHH yazılı olduğunu ifade ediyorsun. HDMI cable yazıyor yani, DP olduğuna emin misin? Ben yurt dışından sipariş vermiştim DP kablosunu sorunsuz çalışıyor.
Aldığınız ürün nedir ve nereden aldınız? Dp kullanırken uyku modundan sonra monitöre görüntü geliyor mu? Herhangi bir anormalliği var mı HDMI kabloya göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı