Çözüm Viewsonic VX2458 BIOS Görüntüsü Gelmiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dostum bende CSM diye bir ayar yok çok kurcaladım bulamadım. Anakartım: GA-F2a68HM-DS2 (rev. 1.1)
Sanırım bu ayar farklı bir şekilde mevcut bende yardımcı olur musun?
DisplayPort kullanın. Yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir. HDMI ile görüntü aktarmada sıkıntılı bir monitör maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Secure Boot kısmında UEFI görüntü kısmında monitörünü bağladığınız çıkışa göre ayarlayabilirsiniz bu basit bir şey. Ama baya sıkıntı yaşayan görüyorum.
Secure boot kısmına nereden girebilirim farkli bi monitör taktım ama biosta csm diye bir ayar bulamadım
Az önce sorunu anakarttan Windows 8 seçip CSM'yi Enable işaretleyerek çözdüm.
Csmyi nasıl buldunuz anlatabilir misiniz

Secure Boot kısmında UEFI görüntü kısmında monitörünü bağladığınız çıkışa göre ayarlayabilirsiniz bu basit bir şey. Ama baya sıkıntı yaşayan görüyorum.
Bunu tam olarak nasıl yapıyoruz kısaca anlatabilir misin
nasıl yapabileceğimi kısaca anlatabilir misin aynı sorunu ben de yaşıyorum da
Ben bu şekilde çözdüm sorunu. Hatta arkadaşımda da aynı monitör var. Onunkini de bu şekilde düzelttik. Eminim birçok kişi bu şekilde sorunu çözecektir.
Nasıl yapıcağımı tam anlayamadım da biraz detaylandırabilir misin ?

Son düzenleme:
Aynı şekilde " Acer EG220QP " monitöründe aynı sorunu yaşadım Allahtan bir önceki monitör arkadaşımındı diye ona takıp düzelttim. Anakartta benim B450M-PRO VDH MAX modeli settings--> advanced---> sanırsaam " windows os ile başlayan bir ayar"---> csm+uefi şeklindeydi uefi ye çevirdim sorunu düzelttim. Başka anakartlarda csm ayarı başka yerlerde bulunuyor. Bu sebeple bios ayarları iyice kurcalayın. Bu bir sorun değil aslında sadece HDMI bağlantısından dolayı olan bir durum. Can sıkıcı ama çözülemeyecek bir dert değil. Dileyen olursa seve seve yardımcı olurum elimden geldiğince. DP kablosu isteyen alabilir ama bence çokta gerekli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı