ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms Nasıldır?

Fiyatına göre çok sorgulanmamalı bence :) Performansını beğenmeyenler bütçeyi arttırıp daha iyi modellere yönelebilir.

Aşağı yukarı 1 yıldır bu monitörü kullanıyorum ve memnundum. Günde 5-8 saat arasında değişken olarak bilgisayar kullanıyorum. Son 1 aydır baş ağrısı şikayetlerim arttı. Bu konuyu araştırırken bir sitede monitörlerde bulunan "Flicker Free" özelliği gözüme çarptı. Sanırım kullandığımız bu monitör modelinde bu özellik yok. Test için bir gün boyunca bilgisayarı hiç açmadım baş ağrısı şikayetim olmadı. Diğer gün bilgisayarı oturdum ve 30 dakika kullanımda baş ağrısı yine başladı. Monitörün resmi sitesi üzerinden ve kullanım kılavuzuna bakarak araştırdım ve bu özelliği bulamadım. Bu monitör modelini alacaklara asla ve asla tavsiye etmiyorum bilginiz olsun. Yeni bir monitör almadan önce mutlaka bu özelliği olan bilindik kaliteli bir marka ve model seçimi yapın.

Ips monitör alın, bu model bende var, ayarlarla evet canlı renkler oluyor fakat aoc almanızı tavsiye ederim, 144 alıp va almaktansa 75 ıps almak daha mantıklı, cs go da bitti artık, cod warzone atıp çıkıyorum gerisi film ve YouTube geçiyor.

@Türker Tomruk monitöre bir fan tutup veya telefon kamerası ile dalgalanma olup olmadığını anlayabilirsin. Kamerayla baktığında dalgalanmalar oluyorsa Flicker Free özelliği yoktur.
Screenshot_20200404-070842.jpg

Aşağı yukarı 1 yıldır bu monitörü kullanıyorum ve memnundum. Günde 5-8 saat arasında değişken olarak bilgisayar kullanıyorum. Son 1 aydır baş ağrısı şikayetlerim arttı. Bu konuyu araştırırken bir sitede monitörlerde bulunan "Flicker Free" özelliği gözüme çarptı. Sanırım kullandığımız bu monitör modelinde bu özellik yok. Test için bir gün boyunca bilgisayarı hiç açmadım baş ağrısı şikayetim olmadı. Diğer gün bilgisayarı oturdum ve 30 dakika kullanımda baş ağrısı yine başladı. Monitörün resmi sitesi üzerinden ve kullanım kılavuzuna bakarak araştırdım ve bu özelliği bulamadım. Bu monitör modelini alacaklara asla ve asla tavsiye etmiyorum bilginiz olsun. Yeni bir monitör almadan önce mutlaka bu özelliği olan bilindik kaliteli bir marka ve model seçimi yapın.

Merhaba,

Ürünün resmi sayfasında belirtilmemiş ancak VX2458-C-mhd modelinde, 1ms modu açıldığında Freesync ve Flicker-Free otomatik olarak kapanıyor. MPRT modu ise sadece bu şekilde 1ms tepki süresi verebiliyor.

Oyun haricinde, örneğin internet gezintileri sırasında yada farklı uygulamalarda 1ms ayarını değiştirerek kullanabilirsiniz.

Cevabını bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,bende bu monitörü aldım, akılda kalan soruları cevaplayalım
(Bu arada sevdiğim bir forum sitesi olan tecnopata üye oldum herkese merhabalar😃)
-Alt kısımlar hafif karanlık sağ ve sol yanların altlara olan tarafıda dahil,bakış açısından kaynaklı değil arkadaşlar farklı incelemerde youtube'da VX2458-C-MHD, VX2758-C-MH ve VX3258-2KC-MHD' Monitörlerinde de bu karanlıklar mevcut.
-F/p ürünü fakat şunları bilmekte yarar var aynı anda 1 ms ve Freesync açılmıyor (ikisinden birini kullanmak durumundasını.(Bununla alakalı güncelleme veya bir ayar şu an için söz konusu değil)
Gsync kullanmak için ise:
1-1000 ve 2000 serisi bir kartınızın olması
2-Son güncellemelerin yapılmış olması
3-Monitörün Freesync özelliğinin açık olması(bu monitörde 1 ms devre dışı kalır malesef)
4-Display port kablosu gereklidir(İçinden çıkan HDMI kablosu ile 144 hz alamazsınız) DP kablo çıkmaz kutudan)
4-Denetim masasından gerekli ayarların yapılması gereklidir(Bu ayarlar ve daha fazlası için Tecnopat Rehber Youtube )

-Monitörün görüntü kalitesi kötü değil fakat bir IPS e göre soluk kalabilir.Doygunluk ayarlarından bu sorun birazda olsa çözülebilir.
-Ses ayarlarından sesi yükselttiğinizde coil whine hissedilmeye başlar,sesi kapattığınızda ses azalır fakaz az da olsa devam eder.Bu bir sorun gibi görmemek gerekir çünkü alacağınız kulaklık ve ayrı bir hoparlör bu durumu çözebilir.)
-Duruşu,curved olması,menüsü güzel
-Bazı yorumlarda yazıların netlik kalitesi iyi değil denmiş,ayarları mevcut bu sorun çözülebilir.
-Bu mönitörü alan kişi 1660 ti dan yukarısını almasına gerek yok şahsen çünkü 2K bir monitör değil alacağınız rx 590,1660,1660 ti ve aşağısı bu mönitör için gayet yeterli olacaktır.
-HDMI çıkışı bu modelde sadece 1.4 kablo destekler
-Çok film izleyenler,kesinlikle VA panel alsınlar.Renkler VA da daha güzel ve canlı.
-Uzun vadeli bir monitör değil,oyun oynarım film az izlerim,youtube takılırım 3-5 yıl güncel oyunları 1080p oynarım diyen alsın bu monitör size göre arkadaşlar.

Şu an için ekran kartı araştırıyorum özellikle Inno3d nin 1660 ve 1660 ti modellerini.Bu monitörle uyum nasıl olur bilemiyorum,çünkü freesync monitörde nvdıa ekran kartı tam performans çalışmayabilir gibisinden inceleme ve yorumlar gördüm bu araştırmam süresince bu ekran kartlarından birini aldığım zaman monitörle nasıl bir uyum içinde olacağını yazarım arkadaşlar iyi forumlar

Ustad Merhabalar bu ürünün TN panel olan düz versiyonu şu an itopya'da 1199 TL ve sıfır garantili.
Onda da bu freesync acıkken 1ms kapalı durumu var mı bilmiyorum.

Aklımda şu modeller vardı;
ViewSonic XG2401
BenQ Zowie XL2411P

Ancak ViewSonic VX2458-MHD fiyatının 1199 TL olması bilmiyorum kafamı karıştırdı.. Sizce alınır mı? Hemen hemen yukarıdaki monitörlerin 2.el fiyatına şu an sıfır. Bu arada CS:GO oynuyorum. Film ve dizi ile işim yok.

Ustad Merhabalar bu ürünün TN panel olan düz versiyonu şu an itopya'da 1199 TL ve sıfır garantili.
Onda da bu freesync acıkken 1ms kapalı durumu var mı bilmiyorum.

Aklımda şu modeller vardı;
ViewSonic XG2401
BenQ Zowie XL2411P

Ancak ViewSonic VX2458-MHD fiyatının 1199 TL olması bilmiyorum kafamı karıştırdı.. Sizce alınır mı? Hemen hemen yukarıdaki monitörlerin 2.el fiyatına şu an sıfır. Bu arada CS:GO oynuyorum. Film ve dizi ile işim yok.

teknik olarak evet açık. yani aynı anda kullanılabiliyor. ama gerçekten öyle mi başkasının beni izlerken bakması gerek yani denemedim. bu fiyat bandında aynı anda açsak bile çok sağlıklı olmayabilir 1ms ile freesync.

tam olarak doğru çalışıyor mu diye bi arkadaşla karşı karşıya awp oynamam lazım.

teknik olarak evet açık. yani aynı anda kullanılabiliyor. ama gerçekten öyle mi başkasının beni izlerken bakması gerek yani denemedim. bu fiyat bandında aynı anda açsak bile çok sağlıklı olmayabilir 1ms ile freesync.

tam olarak doğru çalışıyor mu diye bi arkadaşla karşı karşıya awp oynamam lazım.

Cevabınız için teşekkür ederim, peki tercih konusunda hangi monitörü önerirsiniz?

ViewSonic XG2401
BenQ Zowie XL2411P
Aoc C24G1

CS GO için....

Hocam 1ms vs 4 ms çok fark eder mi

Hocam 1ms vs 4 ms çok fark eder mi

Bu şirket pazarlaması oyunu yani gerçek anlamda 1ms için bir sürü şartları var. 4 ms yazan da bu şartlar sağlanmasına rağmen ancak 4'e kadar mı düşmüş diye şüphe uyandırıyor insanda. o yüzden kullanıcı yorumlarına göre almak daha mantıklı. 1ms ya da 4ms yazılanlara da güvenmiyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı