ViewSonic VX2458-C MHD almayın rezalet

Tn panellerin hepsi soluk istersen samsung al tn panel gene ips göre soluk tn panel görmemiş
Öyle tabiki IPSye göre soluk ama abartıldığı kadar bişey yok benim monitörde black equlaizer diye bir özellik var o fabrika çıkışı 10 olarak gelmiş 20ye kadar yükselebiliyor ben onu 0 yaptım azalttıkça renk kalitesi yükseliyor şuan çok iyi oldu başka marka TN monitör kullanmadım ama BenQ nun renkleri tatmin edici sadece black equlaizer ayarını düşüreceksin IPSyle o zaman farkı kalmıyor.

Forumda öneri yapan çoğu kişinin monitörden anladığı yok bende bunu dün anladım bende benQ XL2411p aldım forumda yok benQ nun renkleri çok solukta yok hayatta almam TN panel çok kalitesizde gibi yorum yapan kişiler vardı ama alakası yok gerçekten çok kaliteli bir monitörmüş yorum yapan kişilerin hayatında böyle monitör kullanmadığı aşikar bir kişi iyi diyince iyi bir kişi kötü diyince direk kötü ilan ediliyor eskiden forumun yaş ortalaması daha yüksekti sanırım yeni nesilde biraz sıkıntı var.

Katılıyorum, yeni kuşaklarda araştırıp öğrenmeden konuşma ve aşırı derecede marka fanatizmi var, yabancılar bu teknolojileri bulan üreten adamlar Benq, Nvidia ve Intel vb. markaları kullanırken bizim bilmiş gençlerimiz o kötü bu kötü demekten öteye gidemiyor. Halbuki ülkemizin ekonomisi çökmüş ondan ulaşıp alamıyoruz deseler anlarım.

Keşke biraz daha araştırma yapsaydınız. O monitör hakkında bu tür sorunlardan bahsedildiği çok konu gördüm. Hiç ghosting istemiyorsanız 1 ms TN panel almalısınız. Birkaç 144 Hz 1 ms TN panelli monitör denedim ve akıcılık, oyun zevki anlamında içlerinden en iyisi BenQ XL2411'di. Hatta Asus'un 165 Hz monitörlerini de denedim fakat BenQ XL2411 onlardan bile iyiydi. Tabi TN panel olduğu için de renk kalitesi konusunda IPS ve VA'dan daha kötüydü.

VA ve IPS panellerde az bir miktar ghosting olabiliyor. Şuan MAG271CQR kullanıyorum, tepkime hızını ne yaparsam yapayım masaüstünde fareyi hareket ettirirken gözümle takip ettiğimde çok çok az bir ghosting oluyor. Oyun içinde ise ne kadar dikkatli bakarsam bakayım hiçbir ghosting görmedim. Eski TN panelli laptop ekranımın 8 ms tepkime süresi vardı, onda fare imlecini takip ettiğimde daha çok ghosting vardı fakat aynı şekilde onda da oyun içinde dikkat çekmiyordu.

Son düzenleme:
Dostum konu başlığımı değişti bilmiyorum ama bende ki VX2458 curved olmayan düz monitör ve bu monitör TN panel. Yukarıda ki arkadaş ta ghosting istemiyorsan TN panel alacaksın demiş. Model ayni fakat curved olan monitörleri TN panel değil mi ? Ben neden öneriyorum. Hem TN panel hemde FP ürünü diye. Senin monitör TN panel ise monitör fabrikasyon sorun olabilir. Çünkü bende bu sorunlarin 1 tanesi bile yok. Cokta memnunum. Sadece monitörün alt ayak kismi kırılacakmış hissiyatı veriyor. Yumusak plastiktir belki ama bunun dışında güzel monitör. Niye onermeyelim..

@Mehdi arkadaşın kullandığı monitör VA panel.
Anladım hocam. Ozaman curvedlerin hepsi VA panel galiba. Ben önerdiğim zaman TN panel diye öneriyorum genelde. Birde FP diye. Belki öneren diğer arkadaşlar da benim kullandığım monitörü önermiştir. Modeller ayni fakat biri düz biri curved karışmış olabilir..

Kendi alacak parası olmayınca kıskançlığından sallıyorlar monitöre almasın diye benim aklıma gelen tek şey bu başka ne olabilirki yani yaşım 22 kullandığım en iyi monitör bu diyebilirim o derece kaliteli çocuk gelmiş benQ hayatta almam diyor 😂

Yorumuda attım bakın 😂
Bence sen arkadaşın yorumunu 5-6 kez daha oku, belki anlarsın. "Bir yerlere bakarak monitör alınmaz.", "BANA kalırsa BenQ hayatta almam.". Söylediklerinde yanlış bir şey yok. Arkadaş belki çok oyun oynayan biri değil, monitörden istediğini de yazmış oraya: film ve dizi izlerken zevk almak. Yorumun başında zaten kendinin almayacağını ve devamında da nedenini belirtmiş arkadaş.

Benim bildiğim 2 tane TN tane panelli var, geri kalanın ise hepsi VA panel.
Desenize doğru bir seçim yapmışım. Ben normalde curved olanini alacaktım. Düz modeli TN panel olunca onu da TN sanmıştım. Sonra dan ne olduysa düz modelini aldım. Şükür çokta memnunum ve öneririm.

Bence sen arkadaşın yorumunu 5-6 kez daha oku, belki anlarsın. "Bir yerlere bakarak monitör alınmaz.", "BANA kalırsa BenQ hayatta almam.". Söylediklerinde yanlış bir şey yok. Arkadaş belki çok oyun oynayan biri değil, monitörden istediğini de yazmış oraya: film ve dizi izlerken zevk almak. Yorumun başında zaten kendinin almayacağını ve devamında da nedenini belirtmiş arkadaş.
Kardeşim ben dün gece youtubedan yaklaşık 1 saat kadar video izledim önceden IPS Samsung panelli bir monitör kullanıyordum ve ondan kalır bi yanı yok sadece biraz ayar çektim black equlaizerı 0a getirdim parlaklığıda biraz düşürdüm moduda RTS ye alınca solukluk felan kalmadı diğer monitöre görede çok akıcı bence sizin ya gözünüzde bir sorun var yada monitöre ince ayar çekmeyi bilmiyorsunuz.Diğer marka TN panelleri bilmem ama BenQ'nun TN paneli bile çok kaliteli en son teknoloji TN panel kullanılmış zaten çok güzel film dizi izlenir onun için boş yapmana gerek yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı