ViewSonic VX2458-C-mhd vs AOC 24G2U

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bugün monitör alacağım inşallah. İkisi arasında karar veremedim. Hem film izlemek hem de oyun oynamak için almak istiyorum. Genel olarak oynayacağım oyunlar: PUBG, GTA, ETS, PES ve hikaye tabanlı oyunlar. Ekran kartım Nvidia olduğu için ve G-Sync destekli olduğu için Viewsonic'den yanayım (FreeSync'de G-Sync açıldığını biliyorum.). Sizin kararınız ne olurdu? Farklı bir monitör tavsiyesinde bulunmayın, sadece ikisi arasında seçim yapalım arkadaşlar.

1 - ) ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync/GSync FHD Curved Oyuncu Monitör (1200 TL)
2 - ) AOC 24G2U 24" 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör (1280 TL)

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha çok yeni bir model ve birkaç yorum gördüm ghosting sorunundan şikayçiler. Ayrıca VA ve IPS lerde 1ms olayı yok aklında bulunsun. IPS 10-15ms ortalama VA 4ms olması lazım. Acelen yoksa bekle yorumlar, incelemeler artsın.

Dostum monitörle ilgili bütün yorumları okudum internet üzerindeki. Reddit, youtube nerde yorum bulduysam okudum ama ghosting şikayetine rastlamadım. Ghosting sorunundan şikayetçi olan bir yorum varsa buraya linkini falan atarsan sevinirim.

Dostum monitörle ilgili bütün yorumları okudum internet üzerindeki. Reddit, youtube nerde yorum bulduysam okudum ama ghosting şikayetine rastlamadım. Ghosting sorunundan şikayetçi olan bir yorum varsa buraya linkini falan atarsan sevinirim.
harbiden umarım olmaz öyle bişey ya va panel viewsonic vardı iade ettiğim onla ips monitör laptopumu karşılaştırdım renk ayarlarında doygunluk 100 olan çok belirgin renk farkı vardı hem oyun oynayayım hem video falan izleyeyim diyorum aoc 24g2udan sonra en ucuzları en az 200tl falan daha fazla fark oluyo yaklaşık bir sıkıntı olmaz da alırım umarım monitör iade ücreti kartıma geçtikten sonra hiç kötü yoruma denk geldinmi peki sıkıntı olabilecek

harbiden umarım olmaz öyle bişey ya va panel viewsonic vardı iade ettiğim onla ips monitör laptopumu karşılaştırdım renk ayarlarında doygunluk 100 olan çok belirgin renk farkı vardı hem oyun oynayayım hem video falan izleyeyim diyorum aoc 24g2udan sonra en ucuzları en az 200tl falan daha fazla fark oluyo yaklaşık bir sıkıntı olmaz da alırım umarım monitör iade ücreti kartıma geçtikten sonra hiç kötü yoruma denk geldinmi peki sıkıntı olabilecek

Birisi aşırı parlak olduğunu söyleyerek iade etmiş. 250 cd bir monitör ne kadar aşırı parlak olabilir bilmiyorum açıkçası muhtemelen adam çok hassastır bu konuda. Onun dışında ölü piksel çıkanlar var ama bu zaten bir çok monitörde olabilen bir durum 3-4 tane ölü piksel varsa direk değişim yapılıyor. Bu arada benim monitör yolda şuan, perşembe veya cuma günü elime geçer muhtemelen haftasonu incelemelerimi paylaşırım.

Birisi aşırı parlak olduğunu söyleyerek iade etmiş. 250 cd bir monitör ne kadar aşırı parlak olabilir bilmiyorum açıkçası muhtemelen adam çok hassastır bu konuda. Onun dışında ölü piksel çıkanlar var ama bu zaten bir çok monitörde olabilen bir durum 3-4 tane ölü piksel varsa direk değişim yapılıyor. Bu arada benim monitör yolda şuan, perşembe veya cuma günü elime geçer muhtemelen haftasonu incelemelerimi paylaşırım.
incehesaba aoc 24g2u modelinin garantisiniyle kim ilgileniyor diye sordum tecpro ilgileniyormuş tecproya incehesaptan almayı düşünüyorum aoc 24g2u modelini falan fedim monitörde ghosting sorunu olursa iade değişim oluyormuş ölü piksel 1 tane olursa yine iade değişim oluyormuş bilgin olsun öyle dedi teknik servisteki adam

ViewSonic VX2458-C-mhd al geç usta ya. Sahip olduğum monitörün ne sorunları varmışta haberimiz yokmuş. Neymiş sallanıyormuş. Sapasağlam duruyor yerine arkadaş ne yapıyorsun nasıl sallamayı başarıyorsun? Tozlanıyor arkası normal, her şey tozlanıyor. Ne yapacağız tozlanmasa temizlemeyecek misin monitörünü? Renkler gayet canlı akıcılık on numara. 1MS- FreeSync gibi özellikleride var. Harika bir fiyat performans ürünü. Tavsiye ediyorum.

ViewSonic VX2458-C-mhd al geç usta ya. Sahip olduğum monitörün ne sorunları varmışta haberimiz yokmuş. Neymiş sallanıyormuş. Sapasağlam duruyor yerine arkadaş ne yapıyorsun nasıl sallamayı başarıyorsun? Tozlanıyor arkası normal, her şey tozlanıyor. Ne yapacağız tozlanmasa temizlemeyecek misin monitörünü? Renkler gayet canlı akıcılık on numara. 1MS- FreeSync gibi özellikleride var. Harika bir fiyat performans ürünü. Tavsiye ediyorum.
benim için diyorsan aldım zaten laptopum ips monitör baktım renk farkı çok belli oluyor göz alışkın olunca da o renklerden va panele geçmek istemedim açıkcası ips aoc 24g2u alıcam ondan bir problem yoksa Abdullahın incelemesinden sonra iade ücreti kartıma yatar heralde alırım aoc tn oanel 144hz 1ms en ucuz monitörüyle viewsonic c mhdye baktım c mhd daha iyiydi renkleri ama ips bakmadım o zaman vatanda çünkü en ucuzu 1600civarlarında başlıyodu 144hz 1ms olanları ips 144hz 1ms 1300 civarı aoc 24g2u görünce iade ettim 100tl de indirim çekim var incehesaptan 1200e alıcam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı