Viewsonic XG2401 portları tarama sorunu

ygtzmn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Birkaç gün önce Ryzen 5 sistem topladım, elimde zaten bulunan 144Hz Viewsonic 2401 monitor ile sanırım sıkıntı yaşıyorum. Öncelikle topladığım sistemden kabaca bahsedeyim.
  • Ryzen 5 1600
  • ASUS prime
  • B350M-K anakart
  • 16GB 3200MHz Corshair RAM

Ekran kartım eski bir ekran kartı, GTX 650 ti şu an oyun oynamayacağım için pek ihtiyaç duymadım. Ekran kartından monitöre çıkış DVI portu ile sağlanıyor. Ancak bu ekran kartı ya da anakart ile ilgili bir şeyden ötürü sıkıntım var sanırım.

Sisteme ne zaman reset atsam, sistem kapanıp açıldı sinyalini gönderse bile monitör sırası ile HDMI, HDMI 2, DisplayPort ve en son DVI tarıyor. Yani görüntünün ekrana gelmesi çok geç oluyor hatta öyle ki bazen sistem açılmış oluyor görüntü gelinceye kadar.

Dual OS kullanıyorum Linux ve Windows. Grup ekranını yakalayamıyorum bazen. O ekranı bile göremeden sistem açılmış oluyor en son DVI taradığı için görüntü cok geç geliyor. Bunu reset yerine power off yaparak düzgün kullanabiliyorum sadece. Bunu tecrübe eden var mı acaba?

Problem nereden kaynaklı olabilir? Önceki sistemde böyle bir sıkıntım yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı