Viewsonic 24" XG2401 Ölü Piksel Sorunu

rapcrown

Hectopat
19.10.2018 tarihinde vatan mağazasına gidip VIEWSONİC 24" XG2401 bu gördüğünüz ürünü aldım keşke almasaymışım diyorum ki gidip görerek aldım diye iade kabul etmiyorlar. Siz siz olun alacağınız ürünü internetten alın benim gibi hataya düşmeyin bu benim 2. monitörüm ve 2. side sorunlu daha önce Asus almıştım problemler üstüne iade ettim ve araştırmalar sonucu bu ürünü aldım. Ekranda 3. gün sol alt kısımda 1 adet piksel hatası çıktı takıntılı bir insanım ve vatana gidip bu durumu anlattığımda garantiye girmediğini ama servise gönderebiliceğini söylediler iade olarak gönderdik kabul etmediler. Ben bir daha göndermek istedim ve kesinlikle iade olarak yolladık ve sonuç aşağıdaki mesajdaki gibi benim gibi sorun yaşamış ve bu sorunu tüketici heyetiyle çözmüş arkadaşlar bir yol gösterebilirse sevinirim.

Merhaba,

Öncelikle yaşamış olduğunuz sorundan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.
Yapılan inceleme sonucunda monitörünüz de sadece 1 adet ölü piksel bulunmuştur. Global ISO-9241-302, 303, 305, 307:2008 standartları piksel politikasına göre 1 piksel tolerans içerisindedir ve değişim kriterlerini karşılamamaktadır.

ViewSonic piksel politikasına bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.viewsonic.com/eu/asset-files/files/uk/lcd-pixel-policy-tr.pdf

Teşekkür ederim.
e580c489-e1cc-4b85-a812-084d4e016a81.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce aldığım vp228qg isimli monitörde ölü piksel var. Garantiye girmeyeceği için hiç uğraşmadım.
1542130167597.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatanda değişim yapmadılar mı?
Malesef onların problemi değilmiş gidip görüp aldığım için değişmiyorlarmış ben halbuki kutuyu filan açtırmadım direk parasını verdim aldım.
1 hafta önce aldığım vp228qg isimli monitörde ölü piksel var. Garantiye girmeyeceği için hiç uğraşmadım.Eki Görüntüle 343563
Ben olsam tüketici mahkemesine giderim şuan başvuru yaptım bekliyorum.

Malesef onların problemi değilmiş gidip görüp aldığım için değişmiyorlarmış ben halbuki kutuyu filan açtırmadım direk parasını verdim aldım.

Ben olsam tüketici mahkemesine giderim şuan başvuru yaptım bekliyorum.
Öyle şey olur mu? Ayıplı ürün değiştirmeleri gerek.

Öyle şey olur mu? Ayıplı ürün değiştirmeleri gerek.

Valla vatan mağazasına gidip aldığım için bu ürünü değişemiceklerini internet sitesinden alsaymışım 15 gün içerisinde iade edebiliyormuşum.Ben bu ürünü alırken ne test ettik ne başka birşey parasını verdim aldık geldik durum bu.
Bugün ürün garantiden geri geldi iade kabul edilmedi bende ürünü alıp eve geldim bi açıp kontrol etmek istedim.Fakat yeni bir hata ile karşı karşıyayım sol üstte resimdeki gibi bir nokta var bu nedir bilgisi olan varmı ?

Dosya Ekleri

• f4623015-937f-4f89-8f36-6df5bd5b44e8.jpg
    f4623015-937f-4f89-8f36-6df5bd5b44e8.jpg
    348,9 KB · Görüntüleme: 275

Yeni konular

Geri
Yukarı