Viewsonic 24" XG2401 Ölü Piksel Sorunu

Aynı modelden ben de aldım ve ölü piksel denk geldi. Sağ üst köşede. Siz ne yaptınız hocam iade ettiniz mi ?
Bu modelden almayı düşünüyordum. İyi ki uzak durmuşum.

Arkadaşlar tüketici mahkemesi kararı ile ücret iadesi onandı 2 gün önce cihazı yolladım iadeyi bekliyorum piksel hatası var ise direk tüketici mahkemesine gidin 15 gün içinde sonuçlanıyor.

19.10.2018 tarihinde Vatan mağazasına gidip ViewSonic 24" XG2401 bu gördüğünüz ürünü aldım keşke almasaymışım diyorum ki gidip görerek aldım diye iade kabul etmiyorlar. Siz siz olun alacağınız ürünü internetten alın benim gibi hataya düşmeyin bu benim 2. monitörüm ve 2. side sorunlu daha önce ASUS almıştım problemler üstüne iade ettim ve araştırmalar sonucu bu ürünü aldım. Ekranda 3. gün sol alt kısımda 1 adet piksel hatası çıktı takıntılı bir insanım ve vatana gidip bu durumu anlattığımda garantiye girmediğini ama servise gönderebiliceğini söylediler iade olarak gönderdik kabul etmediler. Ben bir daha göndermek istedim ve kesinlikle iade olarak yolladık ve sonuç aşağıdaki mesajdaki gibi benim gibi sorun yaşamış ve bu sorunu tüketici heyetiyle çözmüş arkadaşlar bir yol gösterebilirse sevinirim.

Merhaba,

Öncelikle yaşamış olduğunuz sorundan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.
Yapılan inceleme sonucunda monitörünüz de sadece 1 adet ölü piksel bulunmuştur. Global ISO-9241-302, 303, 305, 307:2008 standartları piksel politikasına göre 1 piksel tolerans içerisindedir ve değişim kriterlerini karşılamamaktadır.

ViewSonic piksel politikasına bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.viewsonic.com/eu/asset-files/files/uk/lcd-pixel-policy-tr.pdf

Teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 343381

Bende komple yukadan asagı 20 çizgi olustu yine kabul etmedıler. Ne noktası?

Yeni konular

Geri
Yukarı