ViewSonic XG2401 akıcılık sorunu

SefaGecgel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kısa zaman önce XG2401 monitörü aldım ama gelişmiş ayarlardan yanıt süresini ultra hızlıya alınca akıcılık sorunu oluyor. Hiç 144 Hz gibi olmuyor ve FPS düşük gibi oluyor ama FPS 200'lerde geziyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o zaman 1ms oluyor mu ?
Ona baktığımı hatırlıyorum ama tam bi cevap bulamamıştım ama Supreme CS-GO oyuncusu olarak söyleyebilirim ki normal 5MS 60Hz monitörden geçince o ayarlarda harikalar yaratıyordum. Şu an aynı şekilde BF1 de muazzam fark hissediyorum. Teknik olarak kaç MS oluyor onu bilmiyorum maalesf.

Ona baktığımı hatırlıyorum ama tam bi cevap bulamamıştım ama Supreme CS-GO oyuncusu olarak söyleyebilirim ki normal 5MS 60Hz monitörden geçince o ayarlarda harikalar yaratıyordum. Şu an aynı şekilde BF1 de muazzam fark hissediyorum. Teknik olarak kaç MS oluyor onu bilmiyorum maalesf.
Bu monitörü bize 1ms diye kazıklıyorlar o zaman hocam bunun çevirisi budur yani

Bu monitörü bize 1ms diye kazıklıyorlar o zaman hocam bunun çevirisi budur yani
Hayır öyle değil aslında diğer modellerde de aynısı söz konusu ama teorik olarak yine 1MS alıyorsunuz diyorlar. Testi olsa yapıp göreceğiz ama aparat olmadan yapamıyoruz testini. Sorun yapmayın ya advanced kullanarak yine üstün performans alıyorsun zaten.

malesef belli fiyat altındaki monitörlerdeki 1ms ibaresi pazarlama kandırmacasından ibaret oluyor. şunu açarsan 1ms gidiyor, yok tepki süresini azaltırsan renkler soluyor gibi gibi. zaten o 1ms ibaresi de pikselin siyahtan beyaza geçerken ki gecikmesi değil griden griye (g2g) olarak belirtiliyor genelde detayda ama görsellerde g2g yazmadan sadece 1ms yazıyorlar

malesef belli fiyat altındaki monitörlerdeki 1ms ibaresi pazarlama kandırmacasından ibaret oluyor. şunu açarsan 1ms gidiyor, yok tepki süresini azaltırsan renkler soluyor gibi gibi. zaten o 1ms ibaresi de pikselin siyahtan beyaza geçerken ki gecikmesi değil griden griye (g2g) olarak belirtiliyor genelde detayda ama görsellerde g2g yazmadan sadece 1ms yazıyorlar
Anladım bunun teknik olarak bir çözümü yok yani

@rubyred Daha iyi açıklamış arkadaş.
Kendi kullandığım FPS2 modunu öneririm ayrıca. Oyunlarda daha iyi geliyor bana. Normal internette gezinirken off alıp kendi ayarlarım ile kullanıyorum. Tavsiye.

Anladım bunun teknik olarak bir çözümü yok yani

monitörü kendi ayarları üzerinden istediğiniz kullanım konforuna göre ayarlayabiliyorsanız ayarlayıp öyle kullanın, yok ben konforu sağlayamadım diyorsanız iade süresi geçmeden iade edin farklı bir modelde şansınızı deneyin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı