Viewsonic XG2402 Farklı Açılardan Bakınca Bulutlanma

lighthouselounge

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Pilot
Arkadaşlar; bugün Viewsonic XG2402 siparişim elime ulaştı. Ölü piksel testi yaptım ölü piksel yok. Fakat monitöre ışık sızması, bulutlanma vb.testler için tamamen siyah ekranda normal bakınca sıkıntı yok gibi gözükse de üst taraftan bakınca hafif bulutlanma gözüküyor. Görselleri yükledim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında. Üstten bakınca neden öyle gözüküyor? Ya da normal bakınca da bir problem var mı?
20180613_230202.jpeg
EITBHcjfkKBUxGCJ.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panellerin görüş açısından dolayı bunlar. İPS panel gibi değil TN paneller üstten ya da yandan bakınca bulutlanma ve benzeri şeylerin olması muhtemel. Monitöre sadece düz bakıyorsanız bir sorun oluşturmaz ama film izlemek için başka pozisyondan izlerseniz sizi bu rahatsız edebilir.

TN panellerin görüş açısından dolayı bunlar. İPS panel gibi değil TN paneller üstten ya da yandan bakınca bulutlanma ve benzeri şeylerin olması muhtemel. Monitöre sadece düz bakıyorsanız bir sorun oluşturmaz ama film izlemek için başka pozisyondan izlerseniz sizi bu rahatsız edebilir.
Bulutlanma olması biraz rahatsiz edici, belki bi problemden kaynakladir. Sorun var mi yok mi anlayamıyorum.
Yardımcı olabilecek birisi yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulutlanma olması biraz rahatsiz edici, belki bi problemden kaynakladir. Sorun var mi yok mi anlayamıyorum.
Yardımcı olabilecek birisi yok mu ?
Hafif beyaz lekeler var gibi gözüküyor. TN panellerde belki normaldir. TN panel kullanan arkadaşlar üstten bakınca böyle bulutlanma görüyor mu acaba , belki yardımcı olurlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı