ViewSonic XG2405 ölü piksel çıktı

oktay1910

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni monitör aldım. ViewSonic XG2405, dün kurdum. İlk başta fark etmedim, kurduğumda test ettim, ölü piksel yok diye sevinmiştim. Sonrasında gece tekrar test yaptığımda sadece kırmızı renkte bir adet siyah ölü piksel fark ettim. Tek renkte gözüktüğü için ölü mü, alt piksel mi oluyor tam bilmiyorum ama diğer renklerde gözükmüyor. Yeşil, mavi, beyaz renklerde yok oluyor o nokta. Daha öncede alıp iade etmiştim ama onda tüm renklerde gözüküyordu ölü piksel. Bunda tek renkte gözüktüğü için iade etmek istemiyorum, çünkü iade et, yeniden al falan yoruldum. İleride büyüme ihtimali var mı? Çünkü bu haliyle rahatsız etmiyor, normalde yok sadece kırmızı ekranda gözüküyor. Bir de siyah ekranda alt kısımda çok küçük beyaz piksel var, farklı noktada. Sizce ne yapayım? Normal kullanımda yok bunlar, sadece kırmızıda bir siyah ölü piksel ve sadece siyahtan alt kısımda sönük bir beyaz piksel gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, tek renkte oldukları için bunların geçme ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni monitör aldım. ViewSonic XG2405, dün kurdum. İlk başta fark etmedim, kurduğumda test ettim, ölü piksel yok diye sevinmiştim. Sonrasında gece tekrar test yaptığımda sadece kırmızı renkte bir adet siyah ölü piksel fark ettim. Tek renkte gözüktüğü için ölü mü, alt piksel mi oluyor tam bilmiyorum ama diğer renklerde gözükmüyor. Yeşil, mavi, beyaz renklerde yok oluyor o nokta. Daha önce de alıp iade etmiştim ama onda tüm renklerde gözüküyordu ölü piksel. Bunda tek renkte gözüktüğü için iade etmek istemiyorum, çünkü iade et, yeniden al falan yoruldum. İleride büyüme ihtimali var mı? Çünkü bu haliyle rahatsız etmiyor, normalde yok sadece kırmızı ekranda gözüküyor. Bir de siyah ekranda alt kısımda çok küçük beyaz piksel var, farklı noktada. Sizce ne yapayım? Normal kullanımda yok bunlar, sadece kırmızıda bir siyah ölü piksel ve sadece siyahtan alt kısımda sönük bir beyaz piksel gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, tek renkte oldukları için bunların geçme ihtimali var mı?

Biraz beklersen geçebilir çünkü benim monütörümde öyle olmuştu 1 hafta bekledim ve düzeldi böyle mor mor olmuştu.

Kara delik gibi büyüyebiliyor bazen iade edip aynı standartta başka model monitör alın derim

Sağolun arkadaşlar önceki gönderdiğim monitör de tüm renkler de gözüküyordu sürekli iade git gel uğraşmaktan da bıktım rahatsız etmiyor tek renkler de olduğu için gönderip göndermemekte kararsızım.

Sağ olun arkadaşlar önceki gönderdiğim monitör de tüm renkler de gözüküyordu sürekli iade git gel uğraşmaktan da bıktım rahatsız etmiyor tek renkler de olduğu için gönderip göndermemekte kararsızım.

Büyüme ihtimali var iade edip attığım monitörlerden birini almanız tercihim.

Aynı monitörden aldım ölü piksel çıktı ve pazartesi günü amazona iadeye gönderdim. Çarşamba iadem kabul edildi aynı akşam aynı monitörden tekrar sipariş verdim bu sabah elime ulaştı ve yine ölü piksel var. O kadar çok iyi yorumdan sonra Viewsonic'den soğudum diyebiliriz tavsiyem iade edip başka bir monitör bakman bende kararsızım ne almam gerektiği konusunda.

Aynı monitörden aldım ölü piksel çıktı ve pazartesi günü amazona iadeye gönderdim. Çarşamba iadem kabul edildi aynı akşam aynı monitörden tekrar sipariş verdim bu sabah elime ulaştı ve yine ölü piksel var. O kadar çok iyi yorumdan sonra ViewSonic'den soğudum diyebiliriz tavsiyem iade edip başka bir monitör bakman bende kararsızım ne almam gerektiği konusunda.

Attığım monitörlerden birini alabilirsin bu bant ta en iyi monitörler.

Attığım monitörlerden birini alabilirsin bu bant ta en iyi monitörler.
Amazondan alacağım. Sadece Msı var Amazonda. Sanırım pazartesi tekrar iade edip Msı olanı alacağım. Ayak olarak büyük gibi duruyor. Umarım masama sığar.
Msi da Pivot yok sanırım ve masam içinde ayağı büyük gelecek gibi Asus Vg24vq hakkında ne düşünüyorsun. @Eren1661

Yeni konular

Geri
Yukarı