ViewSonic XG2405 vs ASUS TUF Gaming VG249Q

Hocam naptınız öğrenebildiniz mi veya monitör seçiminizde karar verdiniz mi?
Hocam geri dönüş yapacağız diyip yapmadılar öğrenemedim yani. Fakat -2 modeli olduğunu düşünmüyorum çünkü fiyatları çok daha yüksek. VG249Q almaya karar verdim. ViewSonic’in o modelinde ms1 e alındığında ekranın bi hayli karardığı ve çoğu kişinin kullanmadığını (kullanamadığını) duydum. Daha fazla da araştırmak istemiyorum kafa çok karışıyor bu fiyat bandında çok seçenekte yok sanırım. Paneller vs de aynıymış zaten. Hafta sonu alabilirim duruma göre. Alınca ufak çaplı bir inceleme konusu açabilirim.

Hocam geri dönüş yapacağız deyip yapmadılar öğrenemedim yani. Fakat -2 modeli olduğunu düşünmüyorum çünkü fiyatları çok daha yüksek. VG249Q almaya karar verdim. ViewSonic'in o modelinde MS1'e alındığında ekranın bir hayli karardığı ve çoğu kişinin kullanmadığını (kullanamadığını) duydum. Daha fazla da araştırmak istemiyorum kafa çok karışıyor bu fiyat bandında çok seçenekte yok sanırım. Paneller vs de aynıymış zaten. Hafta sonu alabilirim duruma göre. Alınca ufak çaplı bir inceleme konusu açabilirim.

Çok iyi olur hocam çünkü bende ikisinin arasında kaldım. Kararsızım şu an ya hafta sonu karar vereceğim gibi

Ben de iki monitör arasında kaldım. XG2405-2 mi yoksa TUF VG249Q mu?
Güncelleme: XG2405-2 1 ms GtG, VG249Q ise 1 ms MPRT.

-2 modelinde de yoktur umarım hocam ms1 e çekince ekran kararması. Araştırdıysanız sıkıntı yok.
Ben de iki monitör arasında kaldım. XG2405-2 mi yoksa TUF VG249Q mu?
Güncelleme: XG2405-2 1 ms GtG, VG249Q ise 1 ms MPRT.

Hocam bu monitör de 1ms açınca parlaklık bayağı düşüyormuş doğru mu?

Selam geç gördüm kusura bakmayın. Evet 1ms modu açınca parlaklık düşüyor ama 1ms modunu açmanıza pek gerek yok çünkü göz ile görülemeyecek bir fark var gerek yok bence 1ms modunu açmayın hocam.

Hocam 1ms modunu açınca parlaklığın düştüğü söyleniyor. Doğru mudur? Doğruysa rahatsız edecek seviyede mi?

Anladım teşekkürler.

Selam evet 1ms modunu açınca ekran parlaklığı düşüyor hatta çok da etkliyor açıkçası ama 1ms modunu açmanıza hiç gerek yok monitörün normal modunun 1Ms'den farkı yok gibi bir şey hocam göz ile görülemeyecek bir fark falan vardır emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı