ViewSonic XG2405 vs ASUS VG249Q

Ben şu an Asus TUF Gaming VG259QM kullanıyorum. Kendi OC uygulaması ile 280 hz oluyor, fakat 240 hz olarak kullanıyorum. Bu monitör de tipik 1 ms :)
Monitöre de mi OC yapılıyormuş ya :) Bir yaşıma daha girdim. Cahil olarak görebilirsiniz ama inanın monitörlerle ilgili çok bir şey bilmiyorum.

Monitöre de mi OC yapılıyormuş ya :) Bir yaşıma daha girdim. Cahil olarak görebilirsiniz ama inanın monitörlerle ilgili çok bir şey bilmiyorum.

Estafurullah kardeş...280 hz yapıyorum herşey tamam ama oyun içinde bazen mikro kekelemeler oluyor. Ve bu çok can sıkıcı bir şey. Bu monitör'den önce Asus'un ünlü Rog serisinden PG258Q modelini de kullandım. Renkleri TN panele göre çok iyi. Gecikme süresi de gayet iyiydi şu an ki kullandığım IPS panele göre. Ama bana göre bir yerden sonra benim algılarım çok yüksek tepkimeleri algılamıyor, yani geç algılıyor. Sonuçta her insanın algısı aynı değildir. Sen ve ben aynı nokta da durduğumuzu düşün. 1 km uzakta bir patlama oluyor, ama bunu bir tek sen fark ediyorsun, ben duyamıyorum? İşte bu her insan'ın farklı algılara sahip olabileceğinin örneği. Bu yüzden sen 144hz bir monitör'de 240 hz monitöre sahip bir oyuncudan daha önce tepki verebilirsin. Böyle bir gerçek de var. O yüzden uç ama çok derinlere inme gereksinimi duyma. Tabi ki tpik 1 ms ile 4 ms arasında ciddi fark var :D Bu kadarını düşün, ama aşırı fazlasını kafana takma...Ne de olsa public oyuncularıyız biz...

Estafurullah kardeş...280 hz yapıyorum herşey tamam ama oyun içinde bazen mikro kekelemeler oluyor. Ve bu çok can sıkıcı bir şey. Bu monitör'den önce Asus'un ünlü Rog serisinden PG258Q modelini de kullandım. Renkleri TN panele göre çok iyi. Gecikme süresi de gayet iyiydi şu an ki kullandığım IPS panele göre. Ama bana göre bir yerden sonra benim algılarım çok yüksek tepkimeleri algılamıyor, yani geç algılıyor. Sonuçta her insanın algısı aynı değildir. Sen ve ben aynı nokta da durduğumuzu düşün. 1 km uzakta bir patlama oluyor, ama bunu bir tek sen fark ediyorsun, ben duyamıyorum? İşte bu her insan'ın farklı algılara sahip olabileceğinin örneği. Bu yüzden sen 144hz bir monitör'de 240 hz monitöre sahip bir oyuncudan daha önce tepki verebilirsin. Böyle bir gerçek de var. O yüzden uç ama çok derinlere inme gereksinimi duyma. Tabi ki tpik 1 ms ile 4 ms arasında ciddi fark var :D Bu kadarını düşün, ama aşırı fazlasını kafana takma...Ne de olsa public oyuncularıyız biz...
Teşekkür ederim cevapların için. Public oyuncularız ama sistem toplama nedenlerimden birisi de e-spora yönelmek aslında.(en azından deneyeceğim) CS-GO Faceit oynuyorum şimdi, belirli bir levele ulaşınca yayın açmaya başlayacağım. Yani o 1ms olayı benim için bir tık fazla önemli :) Eğer dediğin gibi ciddi bir fark varsa hiç düşünmeden ViewSonic'de karar kılayım. Beni şu 1ms modunda parlaklığın çok düşme olayı biraz tedirgin etti. Farklı bir forum sitesinde bir kullanıcının yorumu “Monitörde 1ms ayarı var, ama açınca parlaklığı sıfıra getiriyor ve haliyle çok güzel olmuyor, ama 1ms modu kapalıyken gecikme hissetmiyorum.“ şeklinde. Şimdi ben bu modu açmasam da tipik 1ms olduğu için ben 1ms göreceğim o zaman, doğru muyum ? Kusura bakmayın biraz yordum sizi :)

Senin bütçen nedir tam olarak ?
Şimdilik belli değil işte ama bunları alabilecek kadar bütçemi artırmaya çalışacağım.
Şimdilik belli değil işte ama bunları alabilecek kadar bütçemi artırmaya çalışacağım.
Önceki konularıma bakarsan önceden AOC 24G2U kullanıyordum gayet memnundum ama talihsiz bir olay yaşadığımdan olayı artık o rahmetli oldu. Bildiğime göre 24G2U ve vg249q'nün panelleri aynıymış.

Valla dostum bu iki monitör arasında seçim yapsaydım tipik 1 ms değeri olan monitör alırdım. Sonuçta iki marka da bu donanım da iyi. Asus daha iyi marka monitör konusunda elbet, ama bu model; "Tepki Süresi: 1ms MPRT"

Valla dostum bu iki monitör arasında seçim yapsaydım tipik 1 ms değeri olan monitör alırdım. Sonuçta iki marka da bu donanım da iyi. Asus daha iyi marka monitör konusunda elbet, ama bu model; "Tepki Süresi: 1ms MPRT"
Uzun bir düşünce sonrası ViewSonic'e karar verdim. Tekrardan teşekkür ederim cevaplarınız için. İnşallah bu hafta veya diğer hafta içinde alabilirsem, unutmazsam burda veya yeni bir konuda deneyimlerimi aktarırım.

Hocam aldığınız ürün geldi mi? Geldiyse memnun musunuz?
Yok hocam, maalesef almak daha nasip olmadı.
Bugün monitör almam nasip oldu ve Vatan'da 1760 TL'den 1670 TL'ye düşen ASUS vg249q model monitörü sipariş verdim. Umarım sağlam gelir ve umarım aldığıma pişman olmam.

Geldikten 1 hafta sonra eğer unutmazsam merak eden arkadaşlar için monitörün artı ve eksilerini yazarım.

Bu arada bu monitöre AOC 24G2U monitörünü 2 ay kullandıktan sonra geçiyorum.(Maalesef talihsiz bir olay yaşadım ve o monitör kırıldı.) İkisinden birini tercih etmek isteyen arkadaşlara da tavsiyelerde bulunabilirim ASUS'u kullandıktan bir süre sonra.
Bunun için yeni bir konu açtım. Merak edenler bakabilir.
Yeni Konum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı