ViewSonic XG2405 vs ASUS VG249Q

daemon090

Femtopat
Daha fazla  
Bütçem 2000 TL. Rekabetçi oyunlar oynuyorum.
ViewSonic 1600 TL.
ASUS 2000 TL.
Aradaki farka değer mi?

Son düzenleme:
Rekabetçi oyunlar oynayacaksan VA panel daha uygun. IPS panel daha çok film, video edit, fotoğrafçılık için iyi.

Arada bir fark göremedim ben. Ama şurada yazılana göre 1ms MRPT, 4ms tipik yazıyor.

1.jpg

Bazı arkadaşlar görmüştüm forumda MRPT'ye geçince Free-SYNC özelliği devre dışı kalıyormuş. O yüzden pek uygun değil IPS panel. Diğerinde de böyle bir sorun olur mu bilmiyorum ama alacaksan VA panelli bir monitör al. Bazı IPS modeller 1ms yazsa da gerçekten 1ms veremiyormuş. Bunlar onlar arasında mı bilemiyorum.

Rekabetçi oyunlar oynayacaksan VA panel daha uygun. IPS panel daha çok film, video edit, fotoğrafçılık için iyi.

Arada bir fark göremedim ben. Ama şurada yazılana göre 1ms MRPT, 4ms tipik yazıyor.

Eki Görüntüle 840293

Bazı arkadaşlar görmüştüm forumda MRPT'ye geçince Free-SYNC özelliği devre dışı kalıyormuş. O yüzden pek uygun değil IPS panel. Diğerinde de böyle bir sorun olur mu bilmiyorum ama alacaksan VA panelli bir monitör al. Bazı IPS modeller 1ms yazsa da gerçekten 1ms veremiyormuş. Bunlar onlar arasında mı bilemiyorum.

va panel öneriniz var mı?

VA panel alarak ghosting riskine girmenizi tavsiye etmem, sanılanın aksine VA paneller IPS panellere göre oyun için daha kötüdürler.

XG2405 yada AOC 24G2U düşünebilirsiniz, VG249Q dan ikisi de daha iyidir, ASUS un renk kalitesinden IPS olmamasına rağmen şikayetçi arkadaşlar vardı.

Geri
Yukarı