Virtualbox USB kod 10 hatası

Rebellion_47

Picopat
Yakın zaman önce Virtualbox üzerinde USB kullanmak için bir girişimde bulundum. Birkaç deneme ardından USB'leri eklemeyi başardım ama sanal Windows 10'da USB portuna ne takarsam takayım "kod 10 bu cihaz başlatılamadı" hatası alıyorum. İnternette sürücüleri güncellemenin(sanal olmayan Windows 10 üzerinde) sorunu çözebileceğini yazıyor ama ne yaptıysam kullandığım USB'lerin sürücülerini bulamadım(kendi siteleri dahil). Şimdiden teşekkürler.

Hocam dediklerimi yaparsanız belki çözülür sorununuz.
Öncellikle Virtualbox'ı açıp sanal makinenizi seçip ayarlara basın.
Sonrasında USB sekmesine gelin. USB'yi taktıktan sonra sağ taraftaki yeşil artıya basın. Eklemek istedğiniz USB'ye bağlı olan şeyi ekleyin. Sanal makineyi başlatın. Muhtemelen sorununuz çözilecektir.

1605903298301.png

Hocam dediklerimi yaparsanız belki çözülür sorununuz.
Öncellikle Virtualbox'ı açıp sanal makinenizi seçip ayarlara basın.
Sonrasında USB sekmesine gelin. USB'yi taktıktan sonra sağ taraftaki yeşil artıya basın. Eklemek istedğiniz USB'ye bağlı olan şeyi ekleyin. Sanal makineyi başlatın. Muhtemelen sorununuz çözilecektir.

Eki Görüntüle 744807
Hayır kral. O dediklerini yapabilmek için 3 gün uğraştım zaten. En sonunda başardım ama sorun dediğim gibi.

Baştan belirtecek olursam. Windows 10 sanal makinesini başlatıyorum. Sonra üst kısımdan Aygıtlar > USB kısmından kullanacağım USB'nin tikini işaretliyorum. Daha sonra Windows'un klasik USB takma sesi eşliğinde USB'min ekrana düşmesini bekliyorum ama olmuyor. Aygıt yöneticisine girdiğimde USB aygıtı üzerinde sarı bir ünlem var ve sağ tıklayıp özellikler kısmına baktığımda kod 10 hatası alıyorum ama elimdeki hangi USB'yi taksam sorun aynı.

Geri
Yukarı