Virturalbox, Windows XP kurulum ekranında kalıyor

Gökkayahan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Resimde gördüğünüz aşamayı, üç dört defa saatlerce beklememe rağmen geçemedim. Bazenleri ilerleme kaydetse de inanılmaz yavaş oluyor bu. Farklı farklı ISO'lar denedim, VirturalBox'ı kaldırıp kurdum, yine durum aynı. Sorun VB'ta mı yoksa XP'de mi, ya da bu durum normal mi?

Sistemim: i5-1135G7, 16 GB RAM, Windows 11
Sanal makine: iki çekirdek, 2 GB RAM
Denediğim ISO'lar: SP2, SP3

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-07 163427.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-07 163427.png
    215,3 KB · Görüntüleme: 37
Hocam ben de şimdi aynı isoyu indirip kurayım. Hali hazırda 20 tane windows 7 32 bit kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Xp için kurup buraya yazarım hem bu vesile ile arşivimde xp de bulunmuş olsun.

Hocam ISO dosyasında sorun yok kurulum gerçekleşti. @Gökkayahan

WM 11 kullanıyorum. Belki sizin ki üst sürümdür ve XP desteklemiyordur yani aklıma gelen şu anlık bu.

Dosya Ekleri

• wm.jpg
    wm.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 28
  • wm1.jpg
    wm1.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 18
  • wm2.jpg
    wm2.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
SP3 ISO ile deneyeyim senin için VirtualBox'ta bir teşhis edeyim, bakalım aynı şeyler bende de olacak mı?
Benim sistem AMD Ryzen tabanlı, farklılık olarak bir de Windows 10 kullanıyorum. Farklılıkları da belirteyim de ona göre değerlendiririz.

Bende bir sorun olmadı direkt kuruluma başladı birkaç dakika içinde devam etti. Yeni bir sanal makine açarak mı denesen?

Son düzenleme:
SP3 ISO ile deneyeyim senin için VirtualBox'ta bir teşhis edeyim, bakalım aynı şeyler bende de olacak mı?
Benim sistem AMD Ryzen tabanlı, farklılık olarak bir de Windows 10 kullanıyorum. Farklılıkları da belirteyim de ona göre değerlendiririz.
Aynı şekilde Wm ile yaptığım test Ryzen 9, Windows 10 Home SL. Sadece Virtualbox kurulu değil.

Resimde gördüğünüz aşamayı, üç dört defa saatlerce beklememe rağmen geçemedim. Bazen ilerleme kaydetse de inanılmaz yavaş oluyor bu. Farklı farklı ISO'lar denedim, virturalbox'ı kaldırıp kurdum, yine durum aynı. Sorun Vb'ta mı yoksa XP'de mi, ya da bu durum normal mi?

Sistemim: i5-1135G7, 16 GB RAM, Windows 11.
Sanal makine: İki çekirdek, 2 GB RAM.
Denediğim ISO'lar: SP2, SP3

Hocam bir ben kurup deneyeceğim olursa bilgi veririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı