Virüs bulaşma ihtimali ve Malwarebytes saat aşımı

Abdn Can

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Dün gece ETS 2 için Cheat Engine indirdim orijinal sitesinden ve gerekli izinleri vererek kurdum. Para level hilesini yapıp kaldırdım ki bir de ne göreyim tikleri kaldırmama rağmen Cheat Engine arkadan " RAW endpoint protection" isminde bir sözde antivirüs programı yüklemiş. Virüsten şüpheleniyorum bütün yüklenen her şeyi kaldırdım. Windows Defender ile tam tarama yaptım sadece Cheat Engine dosyalarını bulabildi başka bir şey yok aynı zamanda şu anda Malwarebytes ile tam tarama yapıyorum (3 hızlı tarama yaptım bir şey bulunamadı).
Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi 2.30 saati aştı daha da gidiyor bu ne kadar sürecek SSD'im M.2 değil maalesef normal kutu SSD 500 okuma 500 yazma şeklinde. Bu şekilde tarama yapıyorum hala, sorum şu şekilde şüphelenmem gereken bir şey var mı? Kurulan uygulamadan bir şey kalma ihtimali vs almam gereken ek bir önlem var mı? SSD'nin tam yarısı dolu Malwarebytes daha ne kadar sürecek tahmini olan var mı? Bu tarz konulara uygulama yüklerken tiklere falan çok dikkat ederim ama bunlar bir yöntemini bulup o programı yükledi sizce bir sorun oluşturur mu?

Herkese hayırlı günler dilerim.

Dosya Ekleri

• prem.png
    prem.png
    77,4 KB · Görüntüleme: 23
Görev çubuğundaki yüklenme ekranı doğruysa 1 saate biter. Herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum, virüs falan bulursa da temizler zaten.

Hiçbir şey olmaz. Cheatengineye virüs vb denmesinin sebebi ram üzerindeki veriyle oynuyor olması.

CheatEngine yi kendi websitesinden indirdiyseniz kafanız rahat olsun. Bazı programlar kendi kurulumlarının yanında anlaşmalı şirketlerle farklı uygulamalar kurabiliyor. Bundan da para kazanıyor. Herkes ekmeğinde. :)

Görev çubuğundaki yüklenme ekranı doğruysa 1 saate biter. Herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum, virüs falan bulursa da temizler zaten.
teşekkür ederim

CheatEngine yi kendi websitesinden indirdiyseniz kafanız rahat olsun. Bazı programlar kendi kurulumlarının yanında anlaşmalı şirketlerle farklı uygulamalar kurabiliyor. Bundan da para kazanıyor. Herkes ekmeğinde. :)
şu siteden indirdim ; Cheat Engine

technopata bakarak buranın doğru olduğunu ve önerildiğini gördüm.

Hiçbir şey olmaz. Cheatengineye virüs vb denmesinin sebebi ram üzerindeki veriyle oynuyor olması.
evet onları buldu araştırdım ve cheat engine ayarlarıymış onlara dokunmadım virüs olmadığını onayladım başka bir şey var mı diye tarıyorum.

Kafanız rahat olsun problem yok. Ancak Malwarebytes Malware için etkin bir program. bunun yanında norton kaspersky gibi programlar kullanın. Bunlar sizi virüsten korur.

Kafanız rahat olsun problem yok. Ancak Malwarebytes Malware için etkin bir program. bunun yanında norton kaspersky gibi programlar kullanın. Bunlar sizi virüsten korur.
anladım teşekkür ederim normalde virüs programına gerek duymuyorum her şeyi orjinal şekilde kullanıyorum ama arada böyle durumlar yaşanabiliyor ve insanın içinde ulan acaba? hissiyatı kalıyor onun için tarama yapıyorum buradaki bilgili kişilere de bir sorayım dedim.

Geri
Yukarı