Virüs bulaşması sonrası nasıl bir yol izlenmeli?

Malwarebytes'in rootkit taramasını uygulayın.
Gerekirse Kaspersky ile de taratın.
FPS olarak çok fark var gibi duruyor. Sorununuzun sadece virüs kaynaklı olduğundan emin misiniz?

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
Kaspersky uygulamasını kuruyorum.
Dediğim gibi muhtemelen virüs bulaştı ama FPS konusunda virüs kaynaklı olduguna emin misin demen aklımı kurcaladı virüsten kaynaklanıyor bence emin değilim ama sence ne olmuş olabilir ben çok fazla anlamıyorum ama.

Bunla uğraşmak harbi sıkıntı olur ya. Kardeşe 2 tokat atılıp format atılmalı bence. Kaspersky falan halledeceğini sanmam ama denemelisiniz elbette.
😁😁2 tokat atmadığımı kim söyledi dostum
şuanda kaspersky adlı uygulamayı kuruyorum
cevabın için teşekkürler
format atmanın türleri çeşidi varmdır tanıdık bi internet kafede pazartesi günü attıracağım malum sokağa çıkma yasağı var ilk kez böyle birşey başıma geldi sorunu anlatıp format diyeceğim sanırım?

cevabın için teşekkürler
format atmanın türleri çeşidi varmdır tanıdık bi internet kafede pazartesi günü attıracağım malum sokağa çıkma yasağı var ilk kez böyle birşey başıma geldi sorunu anlatıp format diyeceğim sanırım?
Neden internet kafede attırıyorsun ki? Format atmak oldukça basit bir iş.

cevabın için teşekkürler
Formatı internet kafeciye falan attırmayın. Youtube'dan izleyerek kendiniz yapın, çok kolay iş hocam. Tek gereken şey USB bellek. 16 GB tavsiyem.

Formatın türü falan yok. Windows 10 pro 64 bit kurun.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim
Kaspersky uygulamasını kuruyorum
Dediğim gibi muhtemelen virüs bulaştı ama FPS konusunda virüs kaynaklı olduguna emin misin demen aklımı kurcaladı virüsten kaynaklanıyor bence emin değilim ama sence ne olmuş olabilir ben çok fazla anlamıyorum ama

Yani demek istediğim virüs ne kadar FPS düşürmüş olabilir ki?
Arada nereden baksan sizin demenize göre 200-250 FPS fark var.
Oyun içerisinde sıcaklık ve kullanım yüzdelerine baktınız mı?
Bu kadar performans farkı oluşturabilecek nasıl bir tehlikeli bulaşmış olabilir orasını bilemeyeceğim.

Kaspersky temizleyemezse Avast | Free Antivirus ve VPN İndirin | %100 Ücretsiz ve Kolay bunu indirin ve ayarları fulleyip tam tarama yapın. O da olmazsa Malwarebytes Cybersecurity for Home and Business | Malwarebytes bunun deneme sürümünü indirin. (Bilgisayarda bir antivirüs olsun. Yoksa birbirleriyle çakışırlar. Yani aynı anda yüklemeyin. Malwarebytes'i Avast veya Kaspersky varken tam zamanlı korumasını kapatmak şartıyla yükleyebilirsiniz.)

Performansa birazcık etki göstermek adına Temp klasörünün içindekileri silin. Sol alttaki Windows logosuna basarak %temp% yazarsanız karşınız çıkar.

Geri
Yukarı