Virüs bulaştı

Zararlılar ne zamandan beri uninstall araçlarıyla siliniyor?

Zararlı yazılımları silmeden önce sistem yedeği alıyor ve programı kaldırıyor. Program kalktıktan sonra programa ait her dosyayı tek tek siliyor. Yani ben böyle çoğu zararlı yazılımdan kurtuldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Virüs bulaştıysa format atmakta fayda var. Virüs programı, virüs çok büyük ve güçlüyse temizleyemez. Format atmayı bilmiyorsan ayarlar güvenlik >kurtarma > sıfırla her şeyi kaldır.
Ben karşılaşmıştım.
Ben direkt attım format. Benim dediğim kolay ve hızlı olanı USB'siz, DVD'siz, SSD'siz varsa 2 saate biter kendi kendine.

@veyserl O format atmak değil sıfırlamak, format atmak daha verimli sıfırlama işlemine göre.

Virüs programı gereksizdir kafasında olan birisi... Şu bölümdeki uğraşlarıma üzülüyorum şu an.

RAT tehlikeli bir zararlı ama Kaspersky engelleyebiliyor örnek olarak.

Gereksiz demedim büyükse yapamaz dedim başıma geldi format attım hata verdi Kaspersky

@veyserl O format atmak değil sıfırlamak, format atmak daha verimli sıfırlama işlemine göre.

Virüs programı gereksizdir kafasında olan birisi... Şu bölümdeki uğraşlarıma üzülüyorum şu an.

RAT tehlikeli bir zararlı ama Kaspersky engelleyebiliyor örnek olarak.
Virüsü allgılamadı

Yanlış bilgi
Hocam yalnızca Kaspersky doğru olmaz, en az 3 tanesiyle tarama yapmanızı öneririm. Kaspersky + ESET fena değil. Fakat herkesin söylediği gibi, iş yine kullanıcıda bitiyor. Girdiğiniz sitelere dikkat edin. Saygılar.

Görev yöneticisini, temp klasörünü takip edin ve şüpheli görünen dosya ve çalışan uygulamaları takibe alın. Şüphelendiğinizin kafasına güvenli mod ile vurun gitsin 😁

Hiç antivirüs kullanmam ama ara sıra kombo ile tarama yaparım.
- İyi bir antivirüs + antimalware + zemana antilogger ile komboyu gerçekleştiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı