Virüs nasıl bulaşır?

Ben yıllardır binlerce site ziyaret edip binlerce dosya indirdim. Benim başıma hiç böyle bir şey gelmedi.

Hemen bir şey olmaz zaten. Kuzey Kore'li korsanlar, 4-5 yıllık süre içerisinde kişisel bilgisayarlardan akıllı buzdolabı yazıcılara kadar insanların sistemlerine yerleşip yıllarca beklediler. Zamanı gelince de diğer arkadaşın da dediği gibi zombi sistemlere dönüşüp kullanıldılar. Yani şu an bir şey olmaması, hiç olmayacağı anlamına gelmiyor. Genelde lamer denilen bebelerin netten aldıkları dandik virüsler bulaştığı sistemi hızlıca patates eder ve oradan para almaya çalışırlar. Siz belki onlara denk gelmemiş olabilirsiniz. Bir de malum sitelerde "100 tane CC 500 lira" "50 tane Spotify Premium hesap 100 lira" gibi ilanlar var. O ilanlardaki hesaplar da bilgisayarında virüs olmadığını düşünen insanlardan çalınıyor.

Tarattım bir sorun çıkmadı. Vampire Survivorsu crack indirdim denemek için açabilir miyim?

Bazı virüsler (sality gibi) USB vb bir depolama aygıtından anında kendini kopyalayarak bulaşabilir. Aynı şekilde RAR'dan çıktığı an da bulaşabilir. Hele ki virüslü exe yi de çalıştırırsan ruhuna el fatiha.

Geri
Yukarı