Virüs nasıl bulaşır?

Dosya çalıltırmadan tabii ki çalışmaz ama biz çalıştırmadanda kendi kendine çalışabilir. Biz ellemesek bile bulaşabilir.
Eğer daha önce virüs yemediyse hiç nasıl kendi kendine çalışabilir sence. Sadece siteye tıklamakla da virüs bulaşmaz dosya indirmekle de. Eğer dosyayı açarsan o zaman bulaşabilir.

Eğer daha önce virüs yemediyse hiç nasıl kendi kendine çalışabilir sence. Sadece siteye tıklamakla da virüs bulaşmaz dosya indirmekle de. Eğer dosyayı açarsan o zaman bulaşabilir.

Kardeş kaç kez yaşadım eskiden. VirtualBox'dan bağlantıları kesip salak saçma bir sürü siteye gir YouTube linklerinde saçma sapan dosyalar indir bakalım. Sağlam kalıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayısalcısın hocam galiba. Cümlemi bir daha oku. Ben orada Cryptolanmış ın yanlış yazıldığını söyledim. Ne olduğunu biliyorum.

Hocam bunun sayısalla ne alakası var?

Sayısalcısın hocam galiba. Cümlemi bir daha oku. Ben orada Cryptolanmış ın yanlış yazıldığını söyledim. Ne olduğunu biliyorum.

Tamam hocam anlıyorum sizi haklısınız.

Bağlantı olan heryerde virüs bulaşabilir.
MyDoom virüsünü araştırmanı öneririm zamanla geliştirildi ve neredeyse dünyada ki bilgisayarların %70' ini zombi bilgisayara çevirdi.
Virüs bildiğim kadarıyla tespit edilemiyor, kimin yaptığı bilinmiyor (Herhangi bir ülke istihbaratı diye düşünüyorum).
Bilgisayarında kayıt defteri girdileri oluşturuyor ve bunlarla uzak bağlantı sağlıyor, Sonrasında bunu tasarlayan kişi kocaman bir bilgisayar ordusuyla istediği yere DDOS saldırısı yapıyor tabi günümüzde DDOS koruması gibi şeyler var pek bunlar işlemiyor.
Virüs' ü daha da geliştirdiler mi pek eminde değilim en son hatırladığım DDOS saldırıları için zombiye dönüştürülen bilgisayarları kullanmaktı.

Geri
Yukarı