Virüs nasıl temizlenir?

Kanka orada MC sunucusunun logosu var.Oyunu orijinal yüklediysen ve bunun harici oyunla alakalı bir şey yüklemediysen sorun yoktur. Fotoğraftaki şey ya oyuna ait ya da texture packe aittir. Sen bir oyun harici oyunla alakalı bir şey yükledin mi söylesene. Virüs olduğunu düşünmüyorum.
Oyun dışı yanlış siteden bir şey indirdim ve logosu buydu çalıştırınca da bu oldu .

Arkadaşlar anlamadınız ben bir dosya indirdim logosu buydu sonra ise runtime broker çalıştı falan ekran gitti geldi ve bu uygulama oluştu .
Hocam. Runtime Broker bir sistem dosyası çünkü. "Ay bilgisayarımda virüs var" diye dolanıp duracaksanız Kaspersky indirin taratın.

Oyun dışı yanlış siteden bir şey indirdim ve logosu buydu çalıştırınca da bu oldu .
Runtime broker bir sistem dosyası. Sistem.

Hocam. Runtime Broker bir sistem dosyası çünkü. "Ay bilgisayarımda virüs var" diye dolanıp duracaksanız Kaspersky indirin taratın.

Taradım ve virüs çıktı sildi ancak şimdi başlangıç uygulamaları klasörü yok. Ama virüs gitti.

Hocam. Runtime broker bir sistem dosyası çünkü. "ay bilgisayarımda virüs var" diye dolanıp duracaksanız Kaspersky indirin taratın.

Runtime broker bir sistem dosyası. Sistem.

Biliyorum ama bu gözümün önünde oluştu öbür runtime brokerlar düzgün amblem.

Dosya Ekleri

• 1691080524026.png
    1691080524026.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 22
Oyun dışı yanlış siteden bir şey indirdim ve logosu buydu çalıştırınca da bu oldu.

Tamam. Onunla alakalı olabilir runtine broker bir Microsoft programı olduğu için yine virüs yok diyebilirim. Bilgisayarında yavaşlama veya oyun içi FPS düşüşü gibi sorun varsa indirdiğin şeyden kaynaklı olabilir. Bence bilgisayarında sorun yoksa bırak kalksın. Bu arada indirdiğin dosyanın WinRAR'ını silsene belki bir şey değiştirir.

Kanka mesajı yeni gördüm virüs çıkmış. Bence oyunu sol altta aramadan çalıştıra gir %appdata% yaz orada oyunun adını göreceksin banlı olduğu yazamıyorum oyun adını. Neyse onu sağ tıkla sil yap orijinal siteden geri kur. Eğer. Minecraft diye dosya varsa onu da sil. Oyunu geri kurmuş olursun. Bunu yapınca belki oyunun kısayolu masaüstünde gözükmez. Eğer öyle olursa masaüstüne dağ tıklayacaksın göz at diceksin indirilenler gelip kurduğun dosyayı seççen. Sıfırdan kurulum bu istersen yapabilirsin.

Ortadaki farklı logo😱, o da virüs galiba onu da sil hemen yoksa heçkırlar PC'ni ele geçirecek!

Kanka mesajı yeni gördüm virüs çıkmış. Bence oyunu sol altta aramadan çalıştıra gir %appdata% yaz orada oyunun adını göreceksin banlı olduğu yazamıyorum oyun adını. Neyse onu sağ tıkla sil yap orijinal siteden geri kur. Eğer. Minecraft diye dosya varsa onu da sil. Oyunu geri kurmuş olursun. Bunu yapınca belki oyunun kısayolu masaüstünde gözükmez. Eğer öyle olursa masaüstüne dağ tıklayacaksın göz at diceksin indirilenler gelip kurduğun dosyayı seççen. Sıfırdan kurulum bu istersen yapabilirsin.

O Launcher indirili değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı