Çözüldü Virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tgman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2010 yılından bir programın orijinal sitesini bulamadığım için korsan yola başvurmak zorunda kaldım. Bende virüs olduğundan zaten şüpheleniyordum, indirdiğim dosya şifreliydi ve şifresini girip klasöre ayıkladım. Ayıkladıktan sonra Kaspersky bir şey algılamadı, fakat dosyayı VirusTotal'den tarattım ve 11 uyarı verdi. Dosyayı sadece içini açıp içindekileri tarattım, içindeki EXE gibi dosyaları çalıştırmadım. Bir sorun olur mu?

Çözüm
Hocam bugün bilgisayarı ancak açabildim, eğer sorun olmadığını söylüyorsanız format atmayıp hesaplarıma tekrardan gireceğim, false-positive olduğunu mu düşünüyorsunuz?
False-Positive olduğunu düşünüyorum. Uygulama her hangi bir aksiyon alırsa Kaspersky engelleyecektir. Uygulama aksiyon alırsa zaten ortalama 14 yıllık Defense Evasion teknikleri kullanılacağı için kolayca tespit edilecektir diye düşünüyorum. False-Positive olduğunu da düşünüyorum.

Problem olacağını sanmıyorum.
Bende pek sanmıyorum ama yine de eğer çalışmaya devam ediyorsa diye garanti olsun kapattım.

Kaspersky algılamamış, konu hakkında bilgim yok. Dosyanın içine baktım ve virüs taraması yaptım diye sıkıntı oluşturur mu?
Dosyayı çalıştırmadıysanız sorun yok ama çalıştırdıysanız geçmiş olsun sisteme Trojan bulaştı(silmeniz için teknik destek veririm ama ücretli).

Dosyayı çalıştırmadıysanız sorun yok ama çalıştırdıysanız geçmiş olsun sisteme Trojan bulaştı(silmeniz için teknik destek veririm ama ücretli).
Hocam RAR dosyası şifreli haldeydi, bende şifreyi girdim açtım sonrasında klasöre ayıkla yaptım. İçindekileri tarattım ve içine girip gezindim. Bunda bir mahsur oluyormu? Sırf dosyayı açtım gezindim diye bulaşır mı ?

Merhaba, 2010 yılından bir programın orijinal sitesini bulamadığım için korsan yola başvurmak zorunda kaldım. Bende virüs olduğundan zaten şüpheleniyordum, indirdiğim dosya şifreliydi ve şifresini girip klasöre ayıkladım. Ayıkladıktan sonra Kaspersky bir şey algılamadı, fakat dosyayı VirusTotal'den tarattım ve 11 uyarı verdi. Dosyayı sadece içini açıp içindekileri tarattım, içindeki EXE gibi dosyaları çalıştırmadım. Bir sorun olur mu?
Bu arada rar dosyasında da virüs olabilir. Sisteme bulaşıp bulaşmadığını test etmenizi öneririm.

Hocam RAR dosyası şifreli haldeydi, bende şifreyi girdim açtım sonrasında klasöre ayıkla yaptım. İçindekileri tarattım ve içine girip gezindim. Bunda bir mahsur oluyor mu? Sırf dosyayı açtım gezindim diye bulaşır mı?

Bir şey calistirmadiysaniz bir şey olmaz merak etmeyin.

Bir de filescan.ıo ya at istersen orada daha detaylı gözüküyor.

Hocam RAR dosyası şifreli haldeydi, bende şifreyi girdim açtım sonrasında klasöre ayıkla yaptım. İçindekileri tarattım ve içine girip gezindim. Bunda bir mahsur oluyormu? Sırf dosyayı açtım gezindim diye bulaşır mı ?
Yani şöyle söyleyim her türlü virüs çeşidi var her şey olabilir detaylı analizini yapmam gerek. Mesela Bugün Kendi bilgisayarımda rutin kontrolleri yaparken çok ilginç bir virüs buldum nasıl bulaştığını bilmiyorum ama sistem dosyasına kod enjekte edilerek yapılmış bir virüs baya ilginç yarın konusunu açacağım forumda insanların bilinçlenmesi için. Bu arada bu virüsü hiç bir antivirüs programı bulmadı:)))

Bir şey calistirmadiysaniz bir şey olmaz merak etmeyin.
Ya rar dosyasında da virüs varsa ?¿¿

Bilmeden konuşanları kaale almamanı tavsiye ederim.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı