Virüs sorunu

ERK3

Femtopat
Daha fazla  
dcratbuild.exe diye bir şey gördüm indirilmiş ne olduğunu bilmiyorum. Avast onu trojan gen olarak sayıyor. Ne zaman indirdiğimi bilmiyorum Avast'in report FILE_SYSTEM Shield'den gördüm. O zamanlar Discord Nitro falan için bir şeyler indiriyordum hile için sonra DarkComet RAT Build .exe olabilir mi diye düşündüm. Çünkü DC kısaltması falandır diye yoksa DC Discord için indirdiğim bir şey mi diye emin olamadım. Trojan gen olarak sayıyor Avast karantinaya almış silmiş üstünden 1.5 sene geçti bir şey yok PC'de formatlık bir durumda yok yeni gördüm zaten böyle bir mesajın geldiğini rarsfx dosyasında varmış indirilmiş Discord Nitro gende indirmiştim aynı dakikada o da rarsfx dosyasında çoğalmış bu dcratta ilişki olabilir mi? O türüyor Avast karantinaya alıyor bitmiş sonrada 1 sene içinde bir daha olmadı ama ne olduğunu bilmiyorum. Dosyanın biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. Bir de sene geçmiş ama bu tür trojanlar saklanıyormuş aylarca PC'de PC'mde önemli bir şey yok fakat şüpheliyim tam tarama yaptım Avast'tan virüs yok PC'de problemde yok ama içim rahat değil bayağı kafayı taktım buna 3 gündür rahatsız ediyorsam kusura bakmayın...
Bazı hack tool programları hile programları virüs sayılıyormuş.

1651418500862.png

Son düzenleyen: Moderatör:
dcratbuild.exe diye bir şey gördüm indirilmiş ne olduğunu bilmiyorum. Avast onu trojan gen olarak sayıyor. Ne zaman indirdiğimi bilmiyorum Avast'in report FILE_SYSTEM Shield'den gördüm. O zamanlar Discord Nitro falan için bir şeyler indiriyordum hile için sonra DarkComet RAT Build .exe olabilir mi diye düşündüm. Çünkü DC kısaltması falandır diye yoksa DC Discord için indirdiğim bir şey mi diye emin olamadım. Trojan gen olarak sayıyor Avast karantinaya almış silmiş üstünden 1.5 sene geçti bir şey yok PC'de formatlık bir durumda yok yeni gördüm zaten böyle bir mesajın geldiğini rarsfx dosyasında varmış indirilmiş Discord Nitro gende indirmiştim aynı dakikada o da rarsfx dosyasında çoğalmış bu dcratta ilişki olabilir mi? O türüyor Avast karantinaya alıyor bitmiş sonrada 1 sene içinde bir daha olmadı ama ne olduğunu bilmiyorum. Dosyanın biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. Bir de sene geçmiş ama bu tür trojanlar saklanıyormuş aylarca PC'de PC'mde önemli bir şey yok fakat şüpheliyim tam tarama yaptım Avast'tan virüs yok PC'de problemde yok ama içim rahat değil bayağı kafayı taktım buna 3 gündür rahatsız ediyorsam kusura bakmayın...
Bazı hack tool programları hile programları virüs sayılıyormuş.

Eki Görüntüle 1375344

Sakin ol ve dcrat ibaresini ilk senden görüyorum. Rarsfx WinRAR yazılımı ile oluşturulan exe dosyasıdır. Avast ve MBAM, hitmanpro ile tarama yap sonra rahatına bak.(zaten Avast iyi bir yazılım engellediyse sıkıntı yok.)

Sakin ol ve dcrat ibaresini ilk senden görüyorum. Rarsfx WinRAR yazılımı ile oluşturulan exe dosyasıdır. Avast ve MBAM, hitmanpro ile tarama yap sonra rahatına bak.(zaten Avast iyi bir yazılım engellediyse sıkıntı yok.)
doğru hocam fakat ben böyle olayları çok takıyorum kafayı bir sorayım dedim bilmediğim bir program olunca o günlerde bişeyler indiriyordum onlarla beraber inmiş veya bir program içinde inmiş birşey olabilir trojan diyor o rarsfx dosyalarından baya oluşmuş rarsfx28den 4 tane var olmuş dosya kopyalıyor bulaşan bir virüs zannettimde sordum
engelliyor ama bazı kişilerde virüsler engellendikçe başka dosyalara bulaşıyormuş bunlarda bir sürü rarsfx oluşunca şüphelendim
doğru hocam fakat ben böyle olayları çok takıyorum kafayı bir sorayım dedim bilmediğim bir program olunca o günlerde bişeyler indiriyordum onlarla beraber inmiş veya bir program içinde inmiş birşey olabilir trojan diyor o rarsfx dosyalarından baya oluşmuş rarsfx28den 4 tane var olmuş dosya kopyalıyor bulaşan bir virüs zannettimde sordum

engelliyor ama bazı kişilerde virüsler engellendikçe başka dosyalara bulaşıyormuş bunlarda bir sürü rarsfx oluşunca şüphelendim kısaca silinmiyor türüyor gibi birşey varmış
dcrat dark comet rat fln olabilir
başka dosyalar oluşturup onlara fln geçiyor saniyorum çünkü baya rarsfx vardi

Son düzenleme:
Doğru hocam fakat ben böyle olayları çok takıyorum kafayı bir sorayım dedim bilmediğim bir program olunca o günlerde bir şeyler indiriyordum onlarla beraber inmiş veya bir program içinde inmiş bir şey olabilir trojan diyor o rarsfx dosyalarından bayağı oluşmuş rarsfx28'den 4 tane var olmuş dosya kopyalıyor bulaşan bir virüs zannettimde sordum.

Engelliyor ama bazı kişilerde virüsler engellendikçe başka dosyalara bulaşıyormuş bunlarda bir sürü rarsfx oluşunca şüphelendim.

Dcrat DarkComet RAT falan olabilir.
Başka dosyalar oluşturup onlara falan geçiyor saniyorum çünkü bayağı rarsfx vardi.

Tek RAT Dark comet değil kimse ürettiği zararlıya bu darkcomet yazmaz, dediğim gibi SFX WinRAR ile oluşturulan exe dosyaları, sistemini antivirüsle tarat bir şey kalmaz.

taratmıştım zaten yinde tarattım 1 sene önce olmuştu şimdi gördüm doğru fakat rat virüs trojan vb olduğu için dc de dark comet kısaltılması fln düşündüm neyden olsa olsun zaten virüs yok gözüküyor avastta engellemiş pcde sıkıntıda yok ilgilendiğin için sağol

Geri
Yukarı