Setupwizard virüs sorunu

berkayinci

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Herkese selamlar, bilgisayarıma bir oyunun crack'ini yüklerken bir virüs bulaştırdım. Virüs beni çok uğraştırdı silmeye çalıştığımda bilgisayar kapandı yaklaşık 3-4 saat antivirüs yazılımı yüklemeye uğraştım. Şu an yükledim eskisi gibi kapanma problemi yok ama yine de virüs ekranda gözüküyor ve dosya konumu tempsde olduğu için oradan silsem bile sistemi yeniden başlatınca virüs yine ekranıma görünüyor. Bilgisayarımı yeni aldığım için ve Monster'da bu şikayetin çok olduğu için mavi ekran vermesinden biraz korktum. Acaba virüsten ziyade donanımsal bir sıkıntı mı oldu diye. Ekran görüntüsü bırakıyorum, bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
asd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi antivirus yazılımını yükledin ?

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin. Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Ardından bu yönergeyi uygulayın.
AdwCleaner ile Reklam Temizliği

Avast! antivirus programını yükledim. Ayrıca East-Tec Eraser da kullanıyorum. Bilgisayarda kapsamlı bir tarama yaptırdıktan sonra yukarıda yolladığım görseldeki setupwizard sorunundan kurtuldum ama sorunlar yine de bitmedi.
Şuan beni huzursuz eden, görselde belirttiğim gibi çince birkaç eklenti çıkıyor. Steam'e giriş yaptığımda da yine aynı şekilde çince reklam açılıyor. Son olarak da taracıyı ana sayfamı google vari bir siteye değiştirmiş bu virüs. Şuan kullandığım programlar bu sorunlar için işime yaramadı. Öneride bulursanız sevinirim.
2016-09-13.png

Dediklerimi uygulamış gibi gözükmüyorsun.

Avast!, East-Tec yazılımlarını kaldırın. BitDefender, Kaspersky, Norton gibi güçlü yazılımlardan birisini resmi sitelerinden deneme sürümü olarak indirip kurun. Tam tarama yapın. WinRar yazılımını kaldırın. RarLab üzerinden güncel sürümünü indirip kurun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı