Virüs taraması yaparken bilgisayar kapanıyor

Makaleler
18
Yer
İzmir
Dün video çevirici programından video indirdim. Bugün virüs taraması yaparken ekrandan görüntü gidiyor, ve klavyeden de ışıklar gidiyor fakat kasa çalışıyor. ESET ile tarama yaptım, fakat Malwarebytes programı lisans istiyor. Ne yapabilirim? Format atsam finallere 2 hafta kaldı, ayrıca virüsler dosyalarımın içine karışıp karışmadığını bilmediğimden yedeklemek istemiyorum.

Büyük ihtimalle virüs taramayı engellemeye çalışıyor. Bilgisayarınızı shifte basılı tutarak yeniden başlatın. Güvenli mod açılacak. Oradan Kaspersky Cloud Security Free, Malwarbytes Chameleon indirip tarama yaptırabilirsiniz. Mümkünse antivirüs güncellendikten sonra tarama esnasında interneti kesin.

Bende de böyle bir problem vardı en sonunda bilgisayarı bir şekilde açık tutabildim ve gerçekten virüs varmış MBAM farklı bir virüs buldu Kaspersky farklı bir virüs buldu Kaspersky RAT virüsü bulmuştu sanırsam MBAM ise reklam virüsü bilgisayarınızı güvenli mod da başlatıp tekrar deneyin en sinir bozucu şeydir umarım finallere kadar gelmeden düzeltirsiniz geçmiş olsun.

NPE hariç internete kapatarak tarama yapın. Rehberdeki yazılımları telefondan PC'ye aktarın.

@Captain Levi Windows Offline tarama yaptı bulamadı, Malwarebytes tarama yaptı bulamadı.
@Captain Levi dediğiniz programları indirdim, PC'den interneti kestim. Şimdi Güvenli Mod'da mı başlatmam lazım bilgisayarı?
Taramayı gerçekleştirdim fakat herhangi bir şey bulamadı. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
@Captain Levi Windows Offline tarama yaptı bulamadı, Malwarebytes tarama yaptı bulamadı.
@Captain Levi dediğiniz programları indirdim, PC'den interneti kestim. Şimdi Güvenli Mod'da mı başlatmam lazım bilgisayarı?
Taramayı gerçekleştirdim fakat herhangi bir şey bulamadı. Ne yapmam gerekiyor?
Güvenli mod da yaptıysanız taramayı yüksek ihtimal bir şey yoktur bilgisayardan kaynaklı bir problem galiba 2 anti-virüs 1 anti-malware ile tarama yapmışsınız yüksek ihtimal bir şey yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı