Virüs Varken Spor Salonuna Gitmek Riskli Midir?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 5 ay aradan sonra tekrar spor salonunda antrenman yapmaya döndüm. Fakat içimde "Ya virüs bulaşırsa?" diye bir korku var. Salon şu an fazla kalabalık değil. Antrenman esnasında maske takmamak serbest, ben de takmıyorum. Salonun çoğu yerine dezenfektan koyulmuş durumda. Bir alete, bara ve dumbbella dokunmadan önce kullanmaya özen gösteriyorum.

Sizce bir problem olur mu? Olur ise devam etmemeyi düşünüyorum.

Hocam yakın bir arkadaşım spor salonundan covid 19 kaptı 22 gün yoğun bakımda 8 günde normal oda da kaldı toplamda 1 ay hastanede kaldı ve acı çekti nefes alamıyordu ve hala ayakta fazla durduğu zaman nefessiz kalıyor ve fenalaşıyor. Acı çekmek ve yoğun bakıma yatmak istemiyorsanız sporunuzu evde yapın.

Bir kaç ekipmanınız varsa evden çalışmak en iyisi. Kapı barfiksi, dumbell takımı gibi. En azından mevcut kas yapınızı korumuş olur, spora ara vermemiş olursunuz.

Evde kalman can güvenliğin için çok daha iyi olacaktır yakınımı bu virüs yüzünden kaybettim evinde yapabileceğin bir yer varsa orada yapmanı tavsiye ederim.

Spor salonunda çalışıyorum, benim çalıştığım yer merdiven altı bir yer değil 2 katlı neredeyse avm yarısı kadar büyük. Bizim buraya gelen çok insan var valla.

Diyetisyene falan gitmiştim. Tam spora başlayacaktım işte o karantina muhabbeti çıktı. AVM'ler falan açılınca da açıkçası gidesim gelmedi. Evde yapın, belki biraz daha yavaş hedefinize ulaşırsınız ama en azından güvenli olur.

Geri
Yukarı