15 yaşına spor salonuna gitmek sağlıklı mı?

katarina15

Picopat
Daha fazla  
Yaş 15 spor salonuna yazılmayı dusunuyorum ne dersiniz bırakmam da oradakilerin benimle dalga gecmesiyle falan korkuyorum o yuzden cekiniyorum biraz var mı bu yaşta giden?

Yaş 15 spor salonuna yazılmayı dusunuyorum ne dersiniz bırakmam da oradakilerin benimle dalga gecmesiyle falan korkuyorum o yuzden cekiniyorum biraz var mı bu yaşta giden?

Bodybuilder sen de kas yapıyorsun diye seninle dalga geçmez. Bir zamanlar o da öyleydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey olmaz orası sizin sınıfınıza benzemiyor 😂 mümkünse nispeten pahalı bir yere gidin oranın ortamı daha iyi oluyor, demek istediğim çoğu kişi efendi gibi antrenmanını yapıyor. Yapabileceğin sağlam yatırımlardan ayrıca.

Öyle bir şey olmaz orası sizin sınıfınıza benzemiyor 😂 mümkünse nispeten pahalı bir yere gidin oranın ortamı daha iyi oluyor, demek istediğim çoğu kişi efendi gibi antrenmanını yapıyor. Yapabileceğin sağlam yatırımlardan ayrıca.

Bahçeşehirde hocam yeter herhalde. Zaten sabah 9-10 gibi giderim hafta sonları cok kalabalık olacagını sanmıyorum.

Genelde spor salonlarinda kimse yabancilari umursamaz. Hatta bu yasinda oraya kendini gelistirmek icin gittiginden daha da saygi duyulursun. Oraya herkes tek bir amacla gidiyor, kendinin daha iyi versiyonunu olusturmak. Kimse anasinin karnindan kasli dogmuyor, kimse 1 gunde o hale gelmiyor.

Emin ol kimsenin umurunda bile değilsin herkes kendi derdinde, bu anlamda bir sıkıntın olmasın. Yaşında tam bu spora başlama yaşları, omurgana çok yük bindirmemeye ve sakatlanmamaya dikkat et bol şans dostum.

Genelde spor salonlarinda kimse yabancilari umursamaz. Hatta bu yasinda oraya kendini gelistirmek icin gittiginden daha da saygi duyulursun. Oraya herkes tek bir amacla gidiyor, kendinin daha iyi versiyonunu olusturmak. Kimse anasinin karnindan kasli dogmuyor, kimse 1 gunde o hale gelmiyor.

Dogrudur hocam 1-2 gün gitsem korkumu atarım herhalde, spor salonu buyuk hangi aletle hangi hareketi yapacagımı bilmemek de korkutuyor biraz.

Emin ol kimsenin umurunda bile değilsin herkes kendi derdinde, bu anlamda bir sıkıntın olmasın. Yaşında tam bu spora başlama yaşları, omurgana çok yük bindirmemeye ve sakatlanmamaya dikkat et bol şans dostum.

Teşekkürler hocam.

Dogrudur hocam 1-2 gün gitsem korkumu atarım herhalde, spor salonu buyuk hangi aletle hangi hareketi yapacagımı bilmemek de korkutuyor biraz.

Teşekkürler hocam.

Iyi bir salona gidersen orada sana yardimci olurlar muhakkak. Benim gittigim salonda, salon sahibi profesyonel olarak yillardir bu isi yapiyordu. Giris seviyesinden tepe noktaya kadar ne yapman gerektini bilen bir kisiydi. Ilk etapta hangi aletlerde hangi hareketleri nasil yapacagimi gosterdi, ardindan zaman zaman kontrole gelip hareketleri duzgun yapip yapmadigimi kontrol etti. Bu surecte aklimdaki soru isaretlerini giderdigi gibi surekli olarak nasil beslenmem gerektigini de anlatti. Zaman gectikte hareketlerde, setlerde ve agirliklarda artisa gittik. Bir sure sonra hocanin yardimina ihtiyacin kalmadan kendin otomatige dokuyorsun her seyi. Olay tamamen vucudunu tanimanla alakali yani.

Geri
Yukarı