Virüs yok ama hesaplarım çalınıyor

Silmenize rağmen halen daha hesaplarınız çalınmaya devam ediyorsa, bilgisayarınızda çok önemli dosyalar yoksa en temizi format atarsanız içiniz rahat olur ve sorununuz çözülür.

Düzeltme: Format atmanıza rağmen hesaplarınız çalınmaya devam ediyormuş. Çok ilginç. Virüs kaynaklı çalındığına emin miyiz. Herhangi bir siteye giriş yaptığınızda siteye cookie grabber da gömülü olabilir. Cookie grabber, çerezlerini çalan o şekilde tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız sitelerdeki bilgilerinizi ele geçiren bir algoritmadır.
cookieleri temizledim ve dediğiniz gibi cleargrabber diye bir virüs yemiş bulunmaktayım.

Format attıktan sonra orijinal olmayan herhangi bir şey indirdin mi?
Pes 2021 vardı steamda onu indirdim sadece virüslü bir şey indirmedim

Defenderin tespit ettiği dosya diskte nereye gidiyor?
Dün Format attığım için Windows.old klasöre gidiyor ama Windows.old klasörü c diskinde yok.

Oturum çerezlerini almış muhtemelen trojan, herkes de rat, keylogger diye atlamış.

Bütün sitelerde bütün cihazlarda oturumdan çıkış yaptır. Bütün cihazlarını da adam gibi bir antivirüsle tarat.
Çerezleri temizledim ayrıca 2 antivirüs ile tarama yaptım Kaspersky 2 trojan buldu ve sildi diğeri malwarebytes ile yaptım o virüs bulamadı ama halen Windows Defender virüs olduğunu iddia ediyor.

Dün Format attığım için Windows.old klasöre gidiyor ama Windows.old klasörü c diskinde yok.
Format değil sıfırlama yapmışsın, formatla alakasız o.
cookieleri temizledim ve dediğiniz gibi cleargrabber diye bir virüs yemiş bulunmaktayım.
Sen kendi çerezlerini temizlemeyeceksin, onları da temizle de elemanda senin çerezlerin var, mevzu elemandaki çerezleri etkisiz hale getirmek. Bütün cihazlar için oturumdan çıkma butonu olur sitelerde, hepsinden çıkarttır.

Pes 2021 vardı steamda onu indirdim sadece virüslü bir şey indirmedim
Bu arada hocam hesaplarınızda 2FA açarsanız ve telefonunuza SMS şeklinde olacağını isterseniz, bir daha hesaplarınıza erişim sağlayamazlar.
Oturum çerezlerini almış muhtemelen trojan, herkes de rat, keylogger diye atlamış.
Bize de aynı şeyi söyledik zaten hocam aşağıdaki mesajıma bakınız:
Düzeltme: Format atmanıza rağmen hesaplarınız çalınmaya devam ediyormuş. Çok ilginç. Virüs kaynaklı çalındığına emin miyiz. Herhangi bir siteye giriş yaptığınızda siteye cookie grabber da gömülü olabilir. Cookie grabber, çerezlerini çalan o şekilde tarayıcı üzerinden giriş yaptığınız sitelerdeki bilgilerinizi ele geçiren bir algoritmadır.

Bu arada hocam hesaplarınızda 2FA açarsanız ve telefonunuza SMS şeklinde olacağını isterseniz. Bir daha hesaplarınıza erişim sağlayamazlar.

Bak mantıklı.

Bize de aynı şeyi söyledik zaten hocam aşağıdaki mesajıma bakınız:
İkinci sayfanın yarısını okuyup yazdım hocam. Araya siz de kaynamışsınız kusura kalmayın.

Direkt giren trojan ile de çerezleri elemanın bilgisayarına aktarmış da olabilir.

Çerezleri temizledim ayrıca 2 antivirüs ile tarama yaptım Kaspersky 2 trojan buldu ve sildi diğeri malwarebytes ile yaptım o virüs bulamadı ama halen Windows Defender virüs olduğunu iddia ediyor.
Kaba kuvvet uygulayacağım o zaman.
Temiz bir bilgisayardan flaş belleğine şunu yazdır:
Bilgisayarını yazdırdığın flaş bellekten boot et ve tarama yaptırt.

Attığım şey flaş bellekten çalışan bir antivirüs. Linux tabanlı olduğu için Windows virüsleri oturup ağlamaktan başka bir şey yapamıyor.

Bir yandan da 2FAyi aç ve her yerden oturumu kapat.

Yeni konular

Geri
Yukarı